ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امیدواری به حضور بانوان دوگانه در المپیک 2020

امیدواری به حضور بانوان دوگانه در المپیک 2020

ایران ورزشی/ سردار صبور، رییس فدراسیون سه گانه، دیروز با رباب شهریان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان دیدار و گفت و گو کرد. در این نشست شهریان با بیان اینکه در حال حاضر 500 بانوی ورزشکار به صورت حرفه‌ای در رشته دوگانه در سطح قهرمانی کشور فعالیت می‌کنند، گفت: «این ورزشکاران نیازمند حمایت مادی و معنوی بیشتر از سوی مسوولان شهرستانی، استانی و کشوری هستند. لذا با توجه به استقامتی بودن و شرایط سخت این رشته می‌توان گفت زنان فعال در رشته دوگانه قهرمانان واقعی هستند. البته نباید از زحمت رییس و مسوولان امور بانوان فدراسیون هم غافل شویم که طی 8 سال توانسته‌اند این تعداد ورزشکار قهرمان را حفظ و تربیت کنند.» معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سه گانه جزو 18 رشته اصلی المپیک است، ادامه داد: «با توجه به این مساله لازم است که ادارات کل ورزش استان‌ها به تیم‌های ورزشی سه گانه و دوگانه در بخش آقایان و بانوان توجه ویژه داشته باشند.»
او در ادامه تصویب پوشش اسلامی دوگانه بانوان کشورمان در مسابقات جهانی و آسیایی که سال 1390 اتفاق افتاد را مورد توجه قرار داد و گفت: «شایسته است ادارات کل استانی در توسعه و تقویت رشته سه گانه، (که در حال حاضر برای بانوان دوگانه شامل 10 کیلومتر دو- 40 کیلومتر دوچرخه و 5 کیلومتر دو، طبق استاندارد جهانی در رده سنی بزرگسالان و در سایر رده‌ها مسافت کمتر است برگزار می‌شود) مانند در نظر گرفتن مکانی مناسب برای تمرین‌ها و تامین سایر تجهیزات فنی تلاش ویژه کنند. البته مسابقات سه گانه بانوان به دلیل فراهم نبودن شرایط مناسب برای شنای دریایی در حال حاضر برگزار نمی‌شود، که امید است با پیشنهادها و رایزنی‌های فدراسیون ایران با کنفدراسیون جهانی و آسیایی در رفع مانع پوشش دریایی این رشته برای بانوان شاهد حضور بانوان در مسابقات سه گانه باشیم.»
معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان اعزام 4 ورزشکار در 4 رده سنی به مسابقات قهرمانی آسیا در سال 91 و کسب مقام‌های دوم، سوم، چهارم و ششم توسط بانوان دوگانه ایران را قابل تحسین و تقدیر دانست و گفت: «این موضوع نشانگر توانمندی بانوان ما در این رشته سخت و استقامتی است که ما قطعاً از آنها حمایت خواهیم کرد تا شاهد حضور آنان در المپیک 2020 باشیم.»[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده