ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: بهترین راه مقابله با تحرکات دشمن، وحدت و انسجام داخلی است

نماینده مجلس: بهترین راه مقابله با تحرکات دشمن، وحدت و انسجام داخلی است

ایسنا/ رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، انسجام ، یکپارچگی و وحدت جامعه را به عنوان حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین عامل در برابر تحرکات دشمن دانست و گفت: مسوولان نسبت به حفظ انسجام و اتحاد ملت حساس باشند.

حجت‌الاسلام وحید احمدی با اشاره به بخشی از بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع دولتمردان و در مورد لزوم حفظ یکپارچگی و دوری از حاشیه‌پردازی و تشتت‌آفرینی گفت: وحدت و یکپارچگی ملت عامل موفقیت کشور در طول 36 سال گذشته بوده است که نظام جمهوری اسلامی علی رغم تمامی توطئه‌های دشمنان علیه نظام و مردم، امروز به عنوان قدرت برتر و تاثیرگذارمنطقه‌ای و بین المللی مطرح است.

وی انسجام ، یکپارچگی و وحدت جامعه را به عنوان حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین عامل در برابر تحرکات دشمن دانست و گفت: وحدت و انسجام مردم باعث مایوس شدن و ناکامی دشمن از رسیدن به اهدافش شده است، بنابراین اگر اختلاف و چنددستگی در جامعه ما به وجود آید، دشمنان از همین راه برای نفوذ در کشور استفاده می‌کند.

احمدی وحدت و انسجام در کشور را از بدیهی‌ترین، واضح‌ترین و روشن‌ترین اصول برای حفاظت و حراست از کشور و اهداف و ارزش‌هایش عنوان و خاطرنشان کرد: باید همه در این مسیر گام بردارند و مراقب باشند که خدایی ناکرده هیچ نوع اظهارنظر و تحرکی باعث شکاف و تشتت در جامعه و بین افکارعمومی نشود.

نماینده مردم کنگاور با تاکید بر لزوم مراقبت مسوولان از تفرقه و تشتت در جامعه گفت: با توجه به وظایف تعریف شده قانونی برای تمامی مسوولان در کشور، همه باید برای انجام وظایفشان درچارچوب‌های قانونی تلاش کنند و نسبت به انسجام و اتحاد ملت حساس باشند.

وی در ادامه با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد نقشه‌های دشمن ، دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را ماهیتی خواند و گفت: ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی همچون آزادی تمامی جوامع باعث قطع دست قدرت‌های غربی و استکباری از چپاول منافع و منابع کشورهای مسلمان شده است، رویکردی که در تضاد با ایده‌های قدرت‌های استکباری است و به همین دلیل هیچگاه دشمنی آن‌ها با نظام و انقلاب اسلامی پایان‌پذیر نیست.

به گفته احمدی، از آن جا که دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده می‌کند، باید از انقلاب اسلامی و اهدافش حفاظت و حراست کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نباید به نتیجه رسیدن مذاکرات و به دنبال آن تفاهم دو طرف برای انجام اقداماتی ، باعث خامی و خوش بینی شود، افزود: طبق تفاهم حاصل شده ما به انجام تعهدات‌مان در چارچوب مشخص شده پایبندیم و صداقت داریم ولی این نباید باعث غفلت از مکر و فریب دشمن شود.بر همین اساس رهبری همگان را به شناخت راه‌های نفوذ دشمن و لزوم مراقبت از حرکات و کارهای دشمن توجه دادند.

وی ادامه داد: نباید احساس کنیم دشمن تبدیل به دوست شده است که اگر حتی این تمایل نشان داده شود، باعث بی‌توجهی و کم‌توجهی ما نسبت به رفتارها و تحرکات دشمن و در نهایت ضربه خوردن از همان ناحیه می‌شود؛ بر این اساس مسوولان باید مراقب سخنانشان باشد تا دشمن از آن به نفع اهدافش استفاده نکند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X