ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادامه اعتراضات مردم پاریس به اصلاحات قانون کار

 ادامه اعتراضات مردم پاریس به اصلاحات قانون کار

تسنیم/ پلیس پاریس اعلام کرد که معترضان در ادامه مخالفت با اصلاحات قانون کار، به فروشگاه‌ها و رستوران‌های خساراتی را وارد کردند و دو مامور پلیس نیز در درگیری با معترضان زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس پاریس اعلام کرد که معترضان خشمگین که مخالف اجرای اصلاحات قانون کار بودند، شب گذشته به رستوران ها و فروشگاه ها خساراتی وارد کردند و 2 مامور پلیس نیز در درگیری با تظاهرات کنندگان، زخمی شدند.
هزاران معترض در 11 شب گذشته با تجمع در پاریس نارضایتی خود را از اصلاحات پیشنهادی دولت فرانسه برای تغییر قانون کار اعلام کرده اند.
پلیس پاریس امروز سه شنبه اعلام کرد که چند صد نفر از معترضان با آتش زدن سطل های زباله، اقدام به شکستن شیشه های چند فروشگاه و رستوران کردند.
ادامه اعتراضات در پاریس در شرایطی است که مانوئل والس نخست وزیر روز گذشته در دیدار با نمایندگان 8 سازمان جوانان که مخالف اصلاح قانون کار بودند، قول داده است تا برای اشتغال و یافتن شغل به جوانان کمک نماید.
تدابیر جدید دولت فرانسه به ارزش بیش از 500 میلیون یورو شامل طرحی ابتکاری برای تشویق کارفرمایان است تا جوانان را به صورت تمام وقت استخدام کنند.
نرخ بیکاری در بین جوانان فرانسوی به بیش از 25 درصد رسیده است و این مساله به یکی از بزرگترین چالش های فرانسوا اولاند رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تبدیل شده است.
دولت فرانسه اعلام کرده است که با اجرای این اصلاحات قصد دارد بازار کار را انعطاف پذیرتر کند ولی کارگران نگران از دست رفتن مزایای اجتماعی و شغلی هستند.
روز شنبه نیز بیش از 120 هزار نفر در سراسر فرانسه به اعتراضات علیه اصلاح قانون کار پیوستند. ادامه اعتراضات نسبت به اصلاح قانون کار می تواند فشار بر دولت سوسیالیست فرانسه را افزایش دهد. دولت فرانسه پیش از این نیز مجبور شده بود تا در برابر طرح های امنیتی که شامل لغو شهروندی اتباع دوگانه مظنون به دست داشتن در فعالیت های تروریستی است، عقب نشینی کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X