ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی شورای بین المللی زیتون برای افزایش تولید در گلستان

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان، شامگاه پنجشنبه در دیدار با سرمایه گذاران خارجی «زیتون» در گرگان به توصیف شرایط اقلیمی گلستان در تولید دانه های روغنی و زیتون پرداخت و گفت: گلستان یکی از استان های شمالی کشور است که از اقلیم مناسبی برای تولید مواد کشاورزی برخوردار بوده و هم اکنون برداشت جو و کلزا در حال انجام است و از ۱۰ روز آینده برداشت گندم آغاز خواهد شد.

ربیعی افزود: در گلستان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تُن گندم و ۳۵۰ هزار تُن جو و بیش از ۲۰ هزار تُن کلزا و اقلام دیگر تولید می شود.

وی درباره تولید زیتون در استان گفت: تولید زیتون برای گلستان بسیار مناسب بوده و در مدتی که این اقدام را انجام داده ایم نتیجه خوبی گرفته ایم اما به دنبال افزایش سطح زیرکشت هستیم.

وی تصریح کرد: چشم انداز تولید زیتون برای ۱۰ سال آینده، ۷۵ هزار تُن است که ۵۵ هزار تن در اراضی شیبدار و ۲۰ هزار تُن در اراضی مسطح تولید خواهد شد.

معاون استاندار گلستان ضمن بیان جایگاه زیتون از نظر مفاهیم دینی و فرهنگی، خاطرنشان کرد: تولید فعلی زیتون برای ما رضایت بخش نیست و آمادگی داریم از شورای بین المللی زیتون برای افزایش سطح زیرکشت و دانش بنیانی تولید و فراوری آن کمک بگیریم.

رئیس شورای بین المللی زیتون نیز در این جلسه بیان کرد: آقای اسمیت نخست وزیر کشور تونس که بارها به گلستان سفر کرده مرا به حضور در این استان ترغیب کرده است.

عبداللطیف قدیرا درباره وضعیت زیتون گلستان گفت: تاکنون اقدامات خوبی برای تولید زیتون در استان انجام شده و پس از بازدید از بخش های مختلف به این نتیجه رسیده ام که تولید آن باید وارد فاز جدیدی شود.

قدیرا با تاکید بر لزوم اقدامات جدید برای تولید زیتون استان گلستان اظهار کرد: تولید تنها به کارهای آموزشی محدود نمی شود و ما آمادگی داریم شما را در این زمینه همراهی کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده