ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سایت‌های همسریابی و همسان‌گزینی ساماندهی می‌شوند

سایت‌های همسریابی و همسان‌گزینی ساماندهی می‌شوند

ایسنا/ مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده در کمیسیون تخصصی ازدواج و تعالی خانواده گفت: بسیاری از سایت‌های همسریابی و همسان گزینی بدون مجوز فعالیت، تخصص و آگاهی بوده و می توانند برای جامعه آسیب‌زا باشند لذا ساماندهی این سایت‌ها در اولویت برنامه‌های این دفتر است.

دکتر صبحی در نشست کمیسیون تخصصی ازدواج و تعالی خانواده که صبح امروز در ساختمان شماره 2 وزارت برگزار شد عنوان کرد: سایتهای مختلفی وجود دارد که در زمینه همسریابی و همسان گزینی فعالیت می کنند و متاسفانه برخی از این سایت‌ها نه نتها دارای تاثیر مثبت نبوده بلکه آثار مخربی و آسیب‌زایی را نیز به همراه دارند لذا یکی از اولویتهای اصلی ما در دفتر ازدواج و تعالی خانواده ساماندهی این سایت ها است.
مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده در خصوص بررسی های صورت گرفته در خصوص این سایت ها اضافه کرد: به طور کلی وضعیت فعالیت این سایت به دو شکل است، اول سایت‌هایی که دارای مجوز قانونی هستند و دوم سایت های بدون مجوز قانونی است.
وی در زمینه سایت های دارای مجوز گفت: برخی از این سایت با وجود داشتن مجوز و اساسنامه خارج از حیطه وظایف مشخص شده در اساسنامه خود فعالیت دارند و برخی دیگر هرچند در حیطه وظایف مشخص شده فعالیت دارند ولی از افراد بدون تخصص و نامطلع استفاده می کنند.
صبحی در خصوص سایت های بدون مجوز فعالیت گفت: اکثر سایت های موجود از این نوع هستند و متاسفانه این نوع از سایت ها نه دارای تخصص هستند نه آگاهی دارند و نه فعالیت قانونی و لذا علاوه بر اینکه برای جامعه مفید نیستند بلکه کم کم دارند مخرب و آسیب زا می شوند.
مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج و تعالی خانواده گفت: از جمله وظایف اصلی دفتر ازدواج و تعالی خانواده صدور مجوز فعالیت برای متقاضیان تاسیس مراکز مشاوره ازدواج و تعالی خانواده است، و از آنجایی که تنها، مراکزی که دارای مجوز از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستند وجه قانونی داشته و اجازه فعالیت دارند لذا تفاهم نامه‌ای بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور منعقد شده است که مطابق آن مجوز فعایت این مراکز به صورت مشترک صادر شود وی افزود تا کنون 50 مرکز مجوز فعالیت دریافت کرده و در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند و متقاضیان زیادی نیز در نوبت می‌باشند که تعدادی از آنها در مرحله تایید صلاحیت و معرفی به دوره های ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات هستند.
صبحی در خصوص دوره‌های ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات مراکز مشاوره ازدواج و تعالی خانواده عنوان کرد: این دوره‌ها 9 تا 10 اردیبهشت ماه جاری توسط یکی از مراکز تحت پوشش این دفتر برگزار می شود و متقاضیانی که بتوانند در پایان این دوره گواهی تایید صلاحیت دریافت کنند برای صدور مجوز فعالیت معرفی خواهند شد.
وی افزود: این مجوزها داری اعتبار جهانی هستند و لذا حساسیت‌های لازم جهت انتخاب افراد شایسته صورت می پذیرد.

بیمه ازدواج تمامی مراحل ازدواج جوانان را پوشش می‌دهد

مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده در کمیسیون تخصصی ازدواج و تعالی خانواده همچنین در نشست کمیسیون تخصصی ازدواج و تعالی خانواده که صبح امروز در ساختمان شماره 2 وزارت برگزار شد گفت: ازدواج مبحث پیچیده و دارای مراحل مختلفی است که در بیمه ازدواج سعی شده است نیازهای جوانان در تمامی این مراحل تحت پوشش قرار گیرد.
صبحی عنوان کرد: بیمه ازدواج به همت همکاران پیشین و حال ایجاد و در 17 بهمن ماه سال گذشته با حضور مقام عالی وزارت رونمایی شد.
وی افزود: در این بیمه تلاش شده است تا نیازهای جوانان در تمامی مراحل ازدواج تحت پوشش قرار گیرد.
مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده گفت: جوانان پیش از ازدواج با مسئله مشاوره پیش از ازدواج و سپس با مسئله جهیزیه و خرید مسکن و سپس هزینه های جشن ازدواج، تولد فرزند و مسائل از این دست روبرو می شوند که در بیمه ازدواج سعی شده است کلیه این موارد در نظر گرفته شده و تحت پوشش قرار گیرد.
صبحی افزود: ما در زمینه بیمه ازدواج تمامی تلاشمان را به کار خواهیم بست تا جوانان بتوانند با صرف وقت و هزینه کمتر از مزایای این بیمه استفاده کنند.
مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده در بخش دیگری از صحبتهای خود در خصوص دوره‌های آموزشی ازدواج گفت: مطابق ارزیابی های صورت گرفته بیشتر دوره‌های آموزشی ازدواج مربوط به آموزش‌ها پیش از ازدواج است و ما سعی داریم اقداماتی در راستای گسترش این آموزش‌ها به آموزش های پیش، حین و پس از ازدواج انجام دهیم.
صبحی همچنین گفت: دستورالعمل چگونگی برگزاری دوره های آموزشی با کلیه جزئیات به تمامی استان ها ابلاغ شده است و زین پس کلیه استان ها موظف به تبعیت از آن هستند.
وی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف دوره های آموزشی در گذشته استفاده از اساتیدی با تخصص و دانش ناکافی بوده است که ما در این دستورالعمل به منظور رفع این ضعف مشخصات و ویژگی مدرسان دوره های آموزشی را به صورت شفاف تعیین کرده‌ایم تا انتخاب مدرسین دوره‌ها بر این اساس باشد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده همچنین افزود: برای ارتقاء سطح دانش مدرسان پس از تایید صلاحیت دوره‌های تربیت مدرس برگزار خواهد شد و در پایان برای اساتید منتخب گواهی معتبر و قابل استفاده در سراسر کشور صادر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X