ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادعای دروغ سلطنت طلبان برای سوء استفاده از احساسات مردم علیه "آل سعود"

ادعای دروغ سلطنت طلبان برای سوء استفاده از احساسات مردم علیه "آل سعود"

انتخاب/ در روزهای اخیر شایعه‌ای با این مضمون منتشر شده که « سال ۱۳۳۸ شرطه عرب تو همین فرودگاه جده میزنه توگوش ی نفر پیرمرد زایر ترک ارومیه‌ای. میاد پیش شاه شکایت، شاه بی درنگ سفیرعربستان رو میخواد، که سفیرشون ایران نبوده!! میگه سرکنسولشون بیاد، طرف میاد کاخ مرمر؛ تو سالن انتظار، شاپور علیرضا برادرشاه و پسر رضاشاه که خیلی هم قلدر بوده داشته تنیس بازی میکرده، شاه صداش میکنه، میگه برو بزن تو گوش سرکنسول عربستان؛ شاهپور میگه ولی اعلیحضرت!!!

میگه حرف نباشه و...ثانیه‌ای بعد...سرکنسول عربستان با صدای غرغر و ناراحتی کاخ مرمر رو ترک میکنه و بعد از ۵ روز مراتب عذرخواهی کتبی عربستان به ایران میرسه؛ به اون میگفتن، قلدری، عزت، اقتدار.»

نکته جالب در این باره این است که علیرضا پهلوی برادر محمد رضا و فرزند رضاخان در سال 1333 در سانحه هوایی کشته شده و از سوی دیگر مراحل ساخت فرودگاه جده در سال 1974 (۱۳۵۳ شمسی) آغاز گردید و در سال 1981 (۱۳۶۰ شمسی) افتتاح گردیده، ضمن این که عربستان سعودی در تهران کنسولگری نداشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X