ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رییس سازمان زندانها:کمتر از سه درصد زندانیان کشورزن هستند

رییس سازمان زندانها:کمتر از سه درصد زندانیان کشورزن هستند

ایرنا/ رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی با اشاره به برخی نسبت ها در میان زندانیان گفت: کمتر از سه درصد زندانیان کشور زن هستند.

علی اصغر جهانگیر افزود: بیش از 50 درصد این افراد کمتر از یک ماه در زند ان می مانند.

وی اظهار کرد: 25 درصد زندانیان را افراد تحت قرار یا بلاتکلیف تشکیل می دهند که این نسبت باید با کمترکردن زمان دادرسی از سوی دادسراها به نحو محسوسی کاهش یابد.

جهانگیر بیان کرد: 20 درصد زندانیان کشور در کارگاه ها و فعالیت های اشتغالزای زندان ها مشغول به کار هستند که در صورت تخصیص اعتبارهای لازم این نسبت بیشتر خواهد شد.

وی عنوان کرد: بیش از 70 درصد زندانیان ایران، افراد مستمند، محروم و حاشیه نشین هستند که نشان دهنده ضرورت توجه به خانواده های ایران افراد است تا خانواده ها گرفتار آسیب های اجتماعی نشوند.

جهانگیر بیان کرد: با پرداخت تسهیلات به خانواده های زندانیان و تشکیل انجمن های حمایت از زندانیان و پرداخت تسهیلات پس از آزادی به این زندانیان و خانواده های آنان کمک می شود.

وی گفت: نزدیک به 50 درصد زندانیان کشور مجرمان مربوط به مواد مخدر هستند.

جهانگیر با اشاره به ضرورت کاهش زندانیان اظهار کرد: براساس طرحی برای مجازات های جایزیگزین زندان 40 هزارنفر از مجرمان در مکان هایی بیرون از زندان نگهداری خواهند شد.

وی افزود: این طرح به صورت پایلوت در استان های تهران و اصفهان در دست اجراست و در مراحل بعد، استان های فارس و خراسان رضوی هم به آنها افزوده خواهد شد.

براساس آمار، سالانه 500هزار نفر وارد زندانهای کشور می شوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده