ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فردا نوشت: پشت پرده شایعه بازگشت یک خواننده خرج از کیسه نوه امام خمینی(ره) تا فرجام هسته‌ای برای خواننده فراری!

فردا نوشت: پشت پرده شایعه بازگشت یک خواننده / خرج از کیسه نوه امام خمینی(ره) تا فرجام هسته‌ای برای خواننده فراری!

فردا/ متن پیش رو در فردا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

مخاطبان موسیقی دیگر به شایعات مبنی بر بازگشت یکی از موزیسین‌های کوچ کرده به ینگه دنیا عادت کرده اند، اما این اتفاق طی یکی، دو سال اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است. واکاوی این مسئله از زوایای مختلف در نوع خود جالب توجه و شاید هم مشکوک به نظر می‌آید. حتی شاید پس از مطالعه این گزارش، ذهن برخی مخاطبان به وجود جریانی پنهان برای بازگشت خواننده های فراری مشغول شود...
شاید مخاطبان موسیقی دیگر عادت کرده باشند که هر از گاهی خبری مبنی بر بازگشت یکی از موزیسین‌های کوچ کرده به ینگه دنیا در رسانه ها و سایت های خبری انتشار یاید اما این اتفاق طی یکی، دو سال اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است.

ممکن است واکاوی این مسئله از زوایای مختلف در نوع خود جالب توجه و شاید هم مشکوک به نظر آید و حتی شاید پس از مطالعه این گزارش، ذهن برخی مخاطبان به وجود جریانی پنهان که بدون ترس برای بازگشت موزیسین های خارج نشین مشغول شود، حال این گزارش برای بررسی بهتر ابعاد مختلف این مسئله و رمزگشایی از دست های پشت پرده، تمرکز خود را به جو رسانه ای که چند وقت پیش برای بازگشت "شادمهر عقیلی" به ایران در برخی رسانه‌ها کلید خورد و کار را تا جایی پیش برد که وزیر ارشاد را به واکنش واداشت گذاشته است، این گزارش به شرح زیر آمده است:

جرقه خبر بازگشت
جرقه اصلی پروزه بازگشت یکی از خوانندگان لس آنجلسی در طی چند وقت اخیر، مجله "تماشاگران" زد که در گفتگو با "داود ناقور"، خواننده و بازیگر نه چندان شناخته شده سینما و از دوستان نزدیک شادمهر عقیلی، خبر بازگشت قریب الوقوع شادمهر را به مخاطبان داده بود و بلافاصه سایت های مختلف خبری نسبت به بازنشر خبر اقدام کردند، در نگاه اول شاید همه چیز عادی به نظر برسد و ذهن مخاطب را درگیر وجود یک جریانی خاص برای هدایت شدن این چنین اخباری نکند اما با بررسی بیشتر این خبر به نکات جالبی می رسیم.

انتشار اخبار بازگشت بر اساس یک "دروغ"
داود ناقور در این مصاحبه خود از بازگشت شادمهر عقیلی به کشور برای بازی در فیلم سینمایی "پرپرواز 2" خبر داده بود و در این مصاحبه به صراحت گفته بود "هنوز کسی نمی داند که فیلمنامه "پر پرواز 2" با داستان دو خطی بازگشت شادمهر به ایران تدوین شده و برای گرفتن مجوز به سازمان سینمایی ارسال شده است، اما پس از انتشار این سخن ناقور، معصومی، کارگردان "پر پرواز " از ساختن "پرپرواز2" اظهار بی اطلاعای کرد و گفت: قرار نیست فیلم «پر پرواز 2» را بسازم و هیچ طرحی از طرف من به سازمان سینمایی ارائه نشده است.

خسرو معصومی درباره شایعه بازگشت شادمهر عقیلی، خواننده پاپ به ایران برای بازی در فیلم سینمایی «پر پرواز 2» تاکید کرد: من از ساختن «پر پرواز 1» هم پشیمان هستم چه برسد به اینکه بخواهم «پر پرواز 2» را بسازم.

حال این سوال مطرح میشود که داود ناقور بر چه اساسی با مطرح کردن خبرساختن "پرپرواز 2" ، از ارسال طرح اولیه این فیلم به سازمان سینمایی خبر می دهد، آیا گفتن همچین خبر کذبی که به سازمان سینمایی ارشاد برمی گردد از سوی داود ناقور کاملا اتفاقی و تصادفی است که شاید با مطالعه کامل گزارش به جواب این سوال برسیم

رایزنی با سید حسن خمینی
یکی از مباحث بحث بر انگیز سخنان ناقور در راستای بازگشت شادمهر به ایران، وسط کشیدن پای "سیدحسین خمینی" در این ماجرا است.

ناقور در این مصاحبه گفته است: با آقای «حسن خمینی» هم در این باره حرف زدیم و ایشان هم انسان وارسته و خوش قلبی هستند. ولی من اعتقاد دارم که نباید کاری کنیم این موضوع حساسیت زا شود. شادمهر نشان داده که در همه این سالها که در خارج از کشور بوده، هرگز از خط قرمزها عبور نکرده و هنوز هم خیلی ها او را با آثار مناسبتی اش می شناسند.

یکی دیگر از سوالاتی که مطرح میشود این است که ناقور و دوستانش چرا در خصوص بازگشت شادمهر به کشور با مسئولین وزارت ارشاد رایزنی نکرده اند و چگونه پای نوه امام خمینی(ره) را به این ماجرا کشانده اند.

"جوگیر نمی شویم!"

ناقور در بخشی دیگر از سخنان خود تلویحا به استارت خوردن طولانی مدت پروژه بازگشت شادمهر به ایران اشاره می کند و می گوید: "قرار نیست جوگیر شویم و با انتشار گزارش ها و صحبت های اغراق آمیز، همه چیز را خراب کنیم. ما مدت هاست که در پی این اتفاق هستیم و من یه شخصه هرگز دوست ندارم ویترین این ماجرا بشوم. چون قلبا شادمهر را دوست دارم و می خواهم برای بازگشتش هر کاری می شود، انجام دهم. مدت زیادی ست که این پروژه استارت خورده و در مرحله انجام قرار گرفته است. خیلی باید محتاط و با استراتژی پیش رفت"

داود ناقور در این سخنان خود سهوا یا عمدا به "پروژه بودن" بازگشت لس آنجلسی ها به کشور اشاره می کند و در توصیه ای به همفکران خود می خواهد با احتیاط این پروژه را مدیرت کنند".

خرج کردن از "فرجام هسته ای"
اما به جرات می توان گفت، کلیدی ترین نکته ای که در مصاحبه دوست صمیمی شادمهر به چشم می خورد آنجایی است که بازگشت شادمهر را به موضوع توافق هسته ای گره می زند و همانند برخی دولتمردان، تاریخ ایران را به دو قسمت قبل از برجام و بعد از برجام تقسیم می کند و می گوید: "این پروژه در حال حرکت رو به جلوست امیدوارم حالا که جهان بواسطه توافقات 1+5 ایران را پذیرفته اند و وجهه کشورمان در مجامع بین المللی بعد از هشت سال فاجعه بار، بار دیگر در حال ترمیم است، مسئولان مملکتی هم به هنرمندان با نگاهی بزرگ منشانه بنگرند تا زمینه بازگشت آنهایی که در همه این سالها رزومه ای مثبت و به دور از رفتارهای خاص سیاسی و فرهنگی داشته اند، مهیا شود."

واکنش تامل برانگیز وزیر ارشاد
پس از سکوت مسئولان سازمان سینمایی و همچنین سخنگوی سازمان سینمایی در قبال انتشار گسترده این مباحث در سایت های خبری و حتی خبرگزاری ها، وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران این سکوت را شکست و طوری که انگار آماده شنیدن چنین سوالی از خبرنگاران بود، تلویحا از بازگشت خارج نشینان به کشور استقبال کرد و در جملاتی تامل برانگیز گفت: "ما باید آثار و سابقه این فرد را بررسی کنیم و بدانیم که برای چه کاری می خواهد بیاید، البته این سابقه را تا ابد نمی توانیم ملاک ارزیابی برای شناخت افراد تشخیص دهیم."

با گفتن این سخن عجیب وزیر ارشاد(سابقه را تا ابد نمی توانیم ملاک ارزیابی برای شناخت افراد تشخیص دهیم) میتوان اینگونه برداشت کرد که از نظر وزارت ارشاد نه تنها راه بازگشت برای شادمهر عقیلی بلکه برای خواننده های لس آنجلسی ضد انقلاب هم باز است.

بدون شک کسانی که چنین پروژهایی را کلید می زنند خودشنان به خوبی می دانند که مهیا شدن شرایط برای بازگشت خوانندگان لس آنجلسی مسئله ساده ای نیست. حال این سوال برای مخاطبان پیش می آید که جریان با این جو سازی های رسانه ای در پی چه چیزی هستند، در جواب باید گفت، "قبح شکنی" و "عادی سازی". این مسئله خود نخستین و مهمترین هدف است، بطوری که تا چند سال پیش کمتر رسانه ای به خود اجازه می داد براحتی اسم خواننده های فراری و دارودسته های لس آنجلسی را به زبان بیاورد چه برسد به آنکه در خصوص بازگشت آنان گمانه زنی های دور و نزدیک کنند. حال طی یکی دو سال اخیر برخی های رسانه ها به بهانه های مختلف و بدون واهمه از برخورد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با نام بردن پیایی خواننده های لس آنجلسی به دنبال عادی سازی نام بردن این خواننده ها در رسانه های خبری ایران بوده اند که متاسفانه تا حدودی که در این مسئله موفق بوده اند و در این خصوص باید گفت این جریان نخستین قدم را با موفقیت برداشته است و حال پس از این مسئله به دنبال جریان سازی رسانه ای برای تهیج مخاطب عام و سنجش افکار عمومی برای بازگشت احتمالی لس آنجلسی ها بوده اند که در این راستا پروژه "بازگشت شادمهر" را برای دومین قدم خود انتخاب کرده اند که باز هم باید گفت تا حدودی به دومین هدف نیز دست یافته اند و این جریان حال خود را برای حرکت سوم و شطرنج گونه خود آماده می کنند تا مسئولین هنری کشور را مات بازی حرفه ای خود کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده