ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرب‌الاجل هلال احمر برای تشکیل تیم‌های واکنش سریع

ضرب‌الاجل هلال احمر برای تشکیل تیم‌های واکنش سریع

ایسنا/ رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص هم‌افزایی همکاری‌های امداد و نجات هلال احمر با اورژانس کشور، از اقدامات در دست انجام برای تشکیل تیم‌های واکنش سریع خبر داد.

دکتر ناصر چرخساز در مورد آخرین وضعیت هم‌افزایی اورژانس با سازمان امداد و نجات، با تاکید دوباره بر اینکه قرار نیست هیچ ادغامی میان سازمان امداد و نجات هلال احمر و اورژانس صورت گیرد، گفت: مجموعه هلال احمر یک مجموعه جهانی خیریه است و وظیفه امداد و نجات را بر عهده دارد.

بالگردهای هلال احمر به کمک وزارت بهداشت می‌آیند
چرخساز با بیان اینکه وزارت بهداشت رویکردی دولتی دارد، به تمایل این وزارتخانه برای کاهش تصدی‌گری اشاره و اظهار کرد: به دلیل وجود این تمایل در وزارت بهداشت ممکن است بتوانیم برخی مسئولیت‌ها را برای مجموعه وزارت بهداشت انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه نیاز وزارت بهداشت و امداد و نجات نسبت به هم‌افزایی و هماهنگی در برخی بخش‌ها دلیل بر ادغام دو مجموعه نیست، به برخی از این بخش‌ها اشاره کرد و افزود: در زمینه‌هایی مثل اورژانس پیش بیمارستانی با وزارت بهداشت همکاری می‌کنیم. برای مثال این همکاری‌ها در انتقال مصدومین هوایی، استفاده از بالگردهای هلال احمر و استفاده از پایگاه‌های امداد نجات در انتقال مصدومین و بیماران مختلف صورت می‌گیرد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تایید برخی گفته‌ها مبنی بر عدم پذیرش مصدومین امداد و نجات تا چندی پیش از سوی برخی بیمارستان‌های وزارت بهداشت، گفت: خوشبختانه این موضوع حل شده است و وزیر بهداشت نیز در این راستا تاکید داشتند که هیچ تفاوتی میان هلال احمر و اورژانس وجود ندارد و قرار نیست به این دلایل مصدومین ترافیکی صدمه ببینند.

تدریس فوریت‌های پزشکی در دانشگاه هلال احمر
چرخساز با اشاره به اقدامات و همکاری‌ها با وزارت بهداشت بویژه اورژانس، گفت: بر این اساس قرار بر این شد که بخشی از آموزش‌های فوریت‌های پزشکی به طور مستقل در دانشگاه‌های علمی- کاربردی هلال احمر تدریس شود.

تیم‌های واکنش سریع به میدان می‌آیند
وی در ادامه صحبت‌هایش دانش محور کردن سازمان امداد و نجات و همچنین تشکیل تیم‌های واکنش سریع در سراسر کشور را از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان امداد و نجات در سال جاری خواند و افزود: به طور جدی و قوی بحث تشکیل تیم‌های واکنش سریع را دنبال می‌کنیم.

رییس سازمان امداد و نجات تاکید کرد: در حال حاضر تیم‌های ما به صورت ابتدایی و پراکنده‌اند؛ به این صورت که در هر استانی چند نفر که آموزش‌های واکنش سریع را دریافت کرده‌اند، حضور دارند. ما در سازمان امداد و نجات تصمیم داریم که تیم توانمندی را در سراسر کشور تشکیل دهیم. یعنی در ابتدای کار و مرحله اول حدود 300 نفر را جذب کرده و با ارایه آموزش‌های لازم، این تعداد کاملا آمادگی پاسخگویی به یک مخاطره بزرگ را داشته باشند.

وی در خصوص شرح وظایف این افراد نیز گفت: این افراد به این صورت انجام وظیفه می‌کنند که در مخاطرات بتوانند تا رسیدن تیم بعدی، عملیات‌های مورد نیاز را انجام دهند. مجددا تاکید می‌کنم که در مرحله اولیه تشکیل این تیم، جذب 300 نفر را مد نظر داریم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X