ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاور ابتکار خبر داد: ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان

مشاور ابتکار خبر داد: ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان

ایسنا/ مشاور آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست از تعامل و همکاری میان سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در قالب این همکاری‌ها و تعاملات ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان به عنوان یک هدف، پیگیری می‌شود.

ژما جواهری‌پور ضمن حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا در بیست‌ویکمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: با توجه به اینکه ساختاری از گذشته برای ایجاد تعامل و همکاری میان سازمان حفاظت محیط زیست و سایر نهادها به ویژه وزارت آموزش و پرورش ایجاد نشده بود، فعالیت‌های جدیدی انجام شده تا برای هر دو ارگان راهکارها و زمینه همکاری به طور مشخص برنامه‌ریزی شود. در همین راستا در دو سال گذشته تلاش‌های زیادی شده است که دفاتر مختلف سازمان حفاظت محیط زیست و بخش‌ها و معاونت آموزش و پرورش راهکار مناسب برای تعامل دقیق و موثر را ایجاد کنند.

وی افزود: اخیرا ایجاد نگرش علمی در زمینه محیط زیست در میان دانش‌آموزان، معلمان، بخش‌های ستادی آموزش و پرورش و اولیای دانش‌آموزان به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفته است تا از این طریق بتوان ضمن مشخص کردن مشکلات محیط زیستی برای دانش‌آموزان از دوران کودکی و نوجوانی، آنها را برای مقابله با مشکلات محیط زیستی آماده کنیم.

مشاور آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه معلمان و اولیای دانش‌آموزان در این طرح جزء هدف‌ها قرار گرفته‌اند تاکید کرد: از فضای بیان مشکل و رویکردهای رفع مشکلات با نگرش علمی استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم معضلات را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنیم.

جواهری‌پور تاکید کرد: در دو سال گذشته مشکلات محیط زیستی برای دانش‌آموزان تبیین شده است و ترجیح داده‌ایم که برای گروه‌های خاص با زبان همان مخاطبان، مشکلات را تشریح کنیم و در حال حاضر به مرحله‌ای رسیده‌ایم که انتظار داریم جامعه آموزش و پرورش اعم از دانش‌آموز، معلم، اولیا و حتی خیرین مدرسه‌ساز هم که به نوعی در حوزه آموزش و پرورش درگیر هستند در این طرح شرکت کنند.

مشاور آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست با اشاره به راه‌اندازی پژوهش‌سرایی تحت عنوان «دوستدار محیط زیست» در شهرستان ری گفت: این پژوهشکده در شهر ری واقع شده و به عنوان پایلوت، هدایت طرح‌های مختلف را برعهده گرفته است. همچنین دفاتر مختلف معاونت‌ها به ویژه معاونت آموزش متوسطه، معاونت تربیت‌بدنی و سلامت در حوزه تشریح مسائل و جلب همکاری‌ها، فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهند.

جواهری‌پور افزود: امیدواریم با پیگیری این طرح در سه سال آینده در سال اول، پتانسیل‌های دانشی جوانان و مخاطبان با برگزاری جشنواره‌های مختلف سنجیده شود و با همکاری رسانه‌ها بتوانیم در این زمینه اطلاع‌رسانی دقیقی داشته باشیم. در سال دوم طرح نیز با آموزش‌ها و جهت‌دهی‌های علمی، طرح پیش خواهد رفت و نهایتا در سال سوم با اجرای درست طرح و نتیجه‌گیری‌ها، جامعه خردمند در زمینه محیط زیست را که به عنوان هدف این طرح به شمار می‌رود، داشته باشیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده