مشاور ابتکار خبر داد: ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان

مشاور ابتکار خبر داد: ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان

ایسنا/ مشاور آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست از تعامل و همکاری میان سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در قالب این همکاری‌ها و تعاملات ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان به عنوان یک هدف، پیگیری می‌شود.

ژما جواهری‌پور ضمن حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا در بیست‌ویکمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: با توجه به اینکه ساختاری از گذشته برای ایجاد تعامل و همکاری میان سازمان حفاظت محیط زیست و سایر نهادها به ویژه وزارت آموزش و پرورش ایجاد نشده بود، فعالیت‌های جدیدی انجام شده تا برای هر دو ارگان راهکارها و زمینه همکاری به طور مشخص برنامه‌ریزی شود. در همین راستا در دو سال گذشته تلاش‌های زیادی شده است که دفاتر مختلف سازمان حفاظت محیط زیست و بخش‌ها و معاونت آموزش و پرورش راهکار مناسب برای تعامل دقیق و موثر را ایجاد کنند.

وی افزود: اخیرا ایجاد نگرش علمی در زمینه محیط زیست در میان دانش‌آموزان، معلمان، بخش‌های ستادی آموزش و پرورش و اولیای دانش‌آموزان به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفته است تا از این طریق بتوان ضمن مشخص کردن مشکلات محیط زیستی برای دانش‌آموزان از دوران کودکی و نوجوانی، آنها را برای مقابله با مشکلات محیط زیستی آماده کنیم.

مشاور آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه معلمان و اولیای دانش‌آموزان در این طرح جزء هدف‌ها قرار گرفته‌اند تاکید کرد: از فضای بیان مشکل و رویکردهای رفع مشکلات با نگرش علمی استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم معضلات را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنیم.

جواهری‌پور تاکید کرد: در دو سال گذشته مشکلات محیط زیستی برای دانش‌آموزان تبیین شده است و ترجیح داده‌ایم که برای گروه‌های خاص با زبان همان مخاطبان، مشکلات را تشریح کنیم و در حال حاضر به مرحله‌ای رسیده‌ایم که انتظار داریم جامعه آموزش و پرورش اعم از دانش‌آموز، معلم، اولیا و حتی خیرین مدرسه‌ساز هم که به نوعی در حوزه آموزش و پرورش درگیر هستند در این طرح شرکت کنند.

مشاور آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست با اشاره به راه‌اندازی پژوهش‌سرایی تحت عنوان «دوستدار محیط زیست» در شهرستان ری گفت: این پژوهشکده در شهر ری واقع شده و به عنوان پایلوت، هدایت طرح‌های مختلف را برعهده گرفته است. همچنین دفاتر مختلف معاونت‌ها به ویژه معاونت آموزش متوسطه، معاونت تربیت‌بدنی و سلامت در حوزه تشریح مسائل و جلب همکاری‌ها، فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهند.

جواهری‌پور افزود: امیدواریم با پیگیری این طرح در سه سال آینده در سال اول، پتانسیل‌های دانشی جوانان و مخاطبان با برگزاری جشنواره‌های مختلف سنجیده شود و با همکاری رسانه‌ها بتوانیم در این زمینه اطلاع‌رسانی دقیقی داشته باشیم. در سال دوم طرح نیز با آموزش‌ها و جهت‌دهی‌های علمی، طرح پیش خواهد رفت و نهایتا در سال سوم با اجرای درست طرح و نتیجه‌گیری‌ها، جامعه خردمند در زمینه محیط زیست را که به عنوان هدف این طرح به شمار می‌رود، داشته باشیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور ابتکار خبر داد: ایجاد نگرش علمی در حوزه محیط زیست برای دانش‌آموزان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X