ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: برجام نباید وسیله‌ای برای نفوذ بیگانگان باشد

نماینده مجلس: برجام نباید وسیله‌ای برای نفوذ بیگانگان باشد

فارس/ نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برجام بهانه‌ای برای نفوذ بیگانگان باشد گفت: عدم هوشیاری در مسیر اجرای برجام می‌تواند اثرات و خسارات جبران‌ناپذیری داشته باشد.
عیسی امامی در نطق میان‌دستور خود در جلسه امروز مجلس (5 آبان 94) گفت: ابلاغ فرجام توسط مقام معظم رهبری بار دیگر جایگاه والای ولایت را در نظام سیاسی اسلام و حکومت دینی رهنمون داد.

وی ادامه داد: این ابلاغیه نه تنها دشمنان را برای ایجاد فضای سیاسی دوقطبی ناامید و ناکام ساخت بلکه با وجود همه حساسیت‌ها و بحث‌برانگیز بودن موضوع برجام موجب انسجام و وحدت ملی شده و فضای همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت را به ارمغان آورده است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امید است دولت با استعانت از خداوند منان و بهره‌گیری از فرصت به وجود آمده نهایت دقت و رعایت را در شروط مهم اعلامی مقام معظم رهبری و شرایط قانونی مجلس شورای اسلامی و ملاحظات شورای عالی امنیت ملی در اجرای برجام داشته باشد و هر گونه کم‌توجهی و اهمال در فرایند اجرا و وسوسه سیاسیون واداده بپرهیزد چرا که دشمن در کمین است و نباید برجام بهانه‌ای برای نفوذ بیگانگان باشد.

امامی اظهار داشت: عدم هوشیاری در مسیر اجرای برجام می‌تواند اثرات و خسارات جبران‌ناپذیری داشته باشد و همانطور که امام راحل و رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند آمریکا قابل اعتماد نبوده، نیست و نخواهد بود. بنابراین همه موظف به مراقبت در اجرای برجام هستیم و از نقاط قوت آن در جهت رشد و توسعه و حل معضلات به وجود آمده در نتیجه تحریم ظالمانه دشمنان به ویژه آمریکا استفاده کنیم و نسبت به نقاط ضعف حساسیت داشته و راه‌های مقابله با نفوذ را با برنامه‌ریزی و هوشیاری تمام و همچنین تقویت روحیه دینی و انقلابی جامعه فراهم کنیم.

وی در تذکری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: به فرموده مقام معظم رهبری در این برهه از زمان مسئله اقتصادی از همه مسائل کشور فوریت و اولویت بیشتری دارد و برای تحقق این مهم ایشان می‌فرمایند گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با جدی گرفتن و پیگیری همه جانبه اقتصاد مقاومتی میسر نخواهد بود.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بحث اقتصاد مقاومتی را از باید از گفتمان و تشکیل جلسات بی‌حاصل عبور داد و به سمت عملیاتی شدن سوق دهیم و نسخه مشخصی ارائه و تکالیف هر بخش مشخص شود و ماموریت دستگاه‌ها و مسئولیت نیروها را مشخص کرد.

امامی اظهار داشت: در این راستا دولت باید فضای جامعه اقتصادی را با روحیه انقلابی و جهادی پیش ببرد و زمان را به نفع مردم و اقتصادی با کم کردن فرایند و شرایط دست و پاگیر کوتاه کند.

وی افزود: همه مشکلات را می‌دانیم چرا تأمل و تعامل نمی‌کنیم؟ چرا مشکلات را جدی نمی‌گیریم و چرا حساس نمی‌شویم؟

نماینده مردم گرگان خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: مگر صدای اعتراض و مطالبات مردم را در موضوع بیکاری فرزندان فارغ‌التحصیل نمی‌شنوید؟ مگر افزایش سن ازدواج و آسیب‌های اجتماعی جوانان باخبر و نگران نیستیم.

امامی خاطرنشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصادی مقاومتی یعنی اقتصاد دانش‌بنیان یعنی اقتصاد درون‌زا. اقتصادی که در داخل پایه‌های مستحکمی دارد که تکان‌های بین‌المللی و جهانی و اقتصادی آن را از بین نمی‌برد. پس بیاییم این احساس را در جامعه فراگیر و تقویت کنیم و از تمامی ظرفیت‌های مستعد جامعه، نخبگان، فرهیختگان و فعالان ویژه و نسل جوان فارغ‌التحصیل استفاده کنیم و همه را در میدان اقتصادی وارد و به تعبیری اقتصاد را مردمی و مردم را اقتصادی کنیم.

وی افزود: به امر رهبر معظم انقلاب نسبت به تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی علاوه بر دولت در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها اقدام کنیم و حال و هوای کشور را با بسیج مردم و امکانات با روحیه جهادی به سمت و سوی برنامه عملیاتی اقتصاد عملیاتی ببریم.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای روحانی سیاست‌های اقتصادی شما یک بام و دو هوا شد که علت آن تشتت در دیدگاه‌ها و چند صدایی بودن تیم اقتصادی است. هر چند در سیاست‌های انضباط خوبی را حکمفرما کرده‌اید و تیم اقتصادی شما توانست در شرایط سخت با وجود کمبود منابع بدون تنش و باثبات امور را به پیش برد ولی متاسفانه در سیاست‌های پولی موفق عمل نکردید.

امامی خاطرنشان کرد: ابتدا با سیاست‌های انضباطی به کنترل شدید نقدینگی به سوی کنترل و مهار تورم رفتید. آنقدر شیب این سیاست تند بود که اقتصاد را با رکود شدید مواجه کرد و تمامی واحدهای صنعتی، تولیدی و بازرگانی و خدماتی را به خطر انداختید.

وی ادامه داد: امروز هم با یک عقب‌نشینی تاکتیکی سیاست‌های انبساطی را در پیش گرفتید. بدون توجه به امر تولید و برآورد اقتصاد مقاومتی صرفا به دنبال تعدیل نقدینگی هستید. با کاهش نرخ سود بانکی به صورت دستوری با هدف افزایش قدرت خرید مردم برای محصولات و کالاهای لوکس آنهم به منظور نجات صنعت ضعیف و پرهزینه خودرو.

نماینده مردم گرگان در مجلس در پایان گفت: قطعا به نظر قاطع اقتصاد‌دانان این سیاست موجب تقویت پایه پولی و رشد نقدینگی و به دنبال آن افزایش تورم خواهد بود. از طرفی بدون توجه به درآمد مردم و بدهی آنها به سیستم بانکی را افزایش داده و هم بانک و هم مردم را به خطر می‌اندازید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده