ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین وضعیت پرونده یک شرکت خودروسازی با 600شاکی از زبان دادستان مشهد

آخرین وضعیت پرونده یک شرکت خودروسازی با 600شاکی از زبان دادستان مشهد

خراسان/ اموال مدیر یکی از نمایندگی های شرکت "د- خ" در مشهد که به اتهام کلاهبرداری و خیانت در امانت تحت تعقیب قضایی قرار گرفته بود، توقیف شده است و تلاش برای احقاق حقوق 600شاکی این پرونده در کمترین زمان ممکن ادامه دارد.

دادستان مشهد با تشریح جزئیاتی از این پرونده کلاهبرداری گفت: مهر سال گذشته تعدادی از خریداران خودرو با مراجعه به دستگاه قضایی اعلام کردند که درنمایندگی شرکت فروش خودرو ثبت نام کرده اند و مبالغ میلیونی نیز به عنوان پیش فروش پرداخته اند اما با فرارسیدن زمان تحویل خودرو متوجه شده اند که طعمه کلاهبرداری قرار گرفته اند و مدیران نمایندگی ها از تحویل خودرو یا پرداخت مبالغ واریزی سرباز می زنند.

قاضی "غلامعلی صادقی" افزود: با توجه به اهمیت موضوع و افزایش شاکیان، این پرونده در دادسرای مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و قاضی پرونده با احتمال کلاهبرداری های میلیاردی گسترده دستور پلمب 4 نمایندگی این شرکت را در مشهد صادر کرد اما متهم اصلی پرونده که متوجه ماجرا شده بود از کشور گریخت. مقام ارشد قضایی مشهد تصریح کرد: درحالی که تعداد شاکیان این پرونده به حدود 600نفر رسیده بود تلاش های زیادی برای دستگیری او انجام شد تا این که با همکاری وکلای متهم تا اواخر سال گذشته و با انجام یکسری اقدامات ویژه، وی به ایران بازگشت و خود را به دستگاه قضایی معرفی کرد. دادستان عمومی وانقلاب مشهد خاطرنشان کرد: با تجمیع پرونده های متهم، رسیدگی سریع به این پرونده با توجه به اهمیت موضوع توسط قاضی توکلیان (معاون دادستان) در دستور کار قرار گرفت و اموال منقول و غیرمنقول با همکاری متهم شناسایی و دستور توقیف آن ها صادر شد.

قاضی صادقی افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد که اموال توقیفی پاسخگوی مبالغ کلاهبرداری شده از شاکیان است که این اموال برای احقاق حقوق آنان در اختیار دادسرا قرار گرفته است.

وی به شاکیان اطمینان داد: به هیچ وجه نگران وجوه پرداخت شده خود نباشند و به یقین دستگاه قضایی در این باره تلاش خود را انجام می دهد اما از سوی دیگر نیز برخی وکلای شاکیان به دادسرا اعلام کرده اند که قصد دارند عصر فردا جلسه ای را در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) واقع در امامت 56 برگزار کنند تا درباره خواسته های خود و این که قصد دارند خودرو تحویل بگیرند و یا وجوه پرداختی به آنان بازگردانده شود تصمیم گیری و نتیجه را به دادسرا اعلام کنند که پس از آن قاضی پرونده نیز براساس خواسته های شاکیان وارد عمل شده و تصمیم قانونی را خواهد گرفت.

دادستان مشهد با اشاره به این که تحقیقات مقدماتی نشان می دهد متهم مبالغی را به عنوان پیش فروش خودرو از مردم دریافت و این وجوه را به حساب شخصی خود واریز کرده است گفت: در این میان نیز برخی ادعاها حاکی از آن است که مبالغ میلیاردی از وجوه دریافتی از سوی متهم در اختیار رباخواران قرار گرفته است که تحقیقات مقدماتی در این باره ادامه دارد اما چنانچه این گونه ادعاها درست باشد توصیه می کنیم این افراد (رباخواران) قبل از هرگونه اقدام قضایی خود را به دستگاه قضایی معرفی و وجوه دریافتی را بازگردانند. قاضی "غلامعلی صادقی" در عین حال از شهروندان خواست افرادی که تاکنون و به هر دلیلی موفق به اعلام شکایت نشده اند و یا مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند می توانند برای پیگیری موضوع به دفتر سرپرست مجتمع قضایی شهید کامیاب مراجعه کنند.

سابقه خبر
پانزدهم مهر سال گذشته خبری با عنوان کلاهبرداری میلیاردی نمایندگی یک شرکت فروش خودرو در روزنامه خراسان به چاپ رسید که با دستور مقام قضایی، 4 نمایندگی شرکت "د- خ" در مشهد پلمب و مدیران این نمایندگی ها تحت تعقیب قرار گرفتند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده