ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مردی که همیشه در پنالتی‌ها برنده بود

مردی که همیشه در پنالتی‌ها برنده بود

کاپ/ روز 30 ژوئن 2006 روزی خاطره انگیز برای ینس لمان دروازه بان ژرمن ها بود.
روز 10 نوامبر، سالگرد تولد ینس لمان است. مردی که در جام جهانی 2006 در 6 بازی سنگربان اول ژرمن ها بود.تا یک سال پیش از جام جهانی به نظر نمی رسید که لمان شانسی برای حضور در دروازه عقاب ها داشته باشد. حتی وقتی در بازی دوستانه آلمان و ایران در استادیوم آزادی از لمان استفاده شد همگان این امر را مرتبط با مصدومیت کان دانستند و نه کیفیت لمان.
اما او در فاصله یک سال مانده تا مسابقات جای اولیور کان را گرفت و با شماره عجیب 9 در بازی های دوستانه حضور یافت.
او در جام جهانی شماره 1 را به تن کرد و کان را نیمکت نشین کرد. اوج درخشش او در بازی با آرژانتین رقم خورد. جایی که کار به ضربات پنالتی کشیده شد و پیش از آغاز پنالتی ها دو دروازه بان برخلاف شایعات به شکلی گرم و دوستانه با هم برخورد کردند.
آن گاه کاغذی عجیب به لمان داده شد تا او در هنگام ضربه زدن آرژانتینی ها به آن نگاه کند. البته لمان تا آخرین ضربه نگاهی به آن نکرد.
بعدها دروازه بان آلمان درباره آن پنالتی ها اظهار داشت:
فکر می کنم در تمام دیدارهای مهمی که کار به پنالتی کشید برنده بودم. وقتی جوان بودم، در تیم های جوانان آن را برنده می شدم و در سطح حرفه ای نیز در همه آن بازی ها پیروز شدم. به عنوان یک دروازه بان، همیشه تمایل داشتم تا با تاکتیک پیش بروم. نمی توانستم به روش دیگری بروم. به همین دلیل آنچه روی آن کاغذ نوشته شده بود را نخواندم زیرا می خواستم به سمتی بروم که آن پنالتی را در نهایت دفع کردم.
در آخرین ضربه سعی کردم کشف کنم کامبیاسو چطور برای پنالتی خود اقدام می کند. از نوع حرکتش، به یاد دارم که وقتی برای بازی خود را گرم می کردیم، برخی ضربات ایستگاهی را دیدیم که کامبیاسو یکی از آنها را زد. به یاد دارم که وی یکی از ضربات را از روی دیوار دفاعی به سمت چپ دروازه بان زد. فکر می کردم احساس راحت تری دارد تا توپ را به آنجا بزند. وقتی برای زدن ضربه اقدام کرد، تمام آن فکرها از ذهنم گذشت. درست قبل از اینکه پای خود را پشت توپ بگذارد و ضربه بزند، فکر کردم که باید به آن سمت بروم. کارم جواب داد، البته به لطف آماده سازی خوب او پیش از بازی. یکی از اولین چیزهایی که پت رایس در آرسنال به من گفت این بود که : ینس، اگر نتوانی خود را برای موفقیت آماده کنی، برای شکست آماده باش.

مردی که همیشه در پنالتی‌ها برنده بود

مردی که همیشه در پنالتی‌ها برنده بود

مردی که همیشه در پنالتی‌ها برنده بود

مردی که همیشه در پنالتی‌ها برنده بود

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X