ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحلیلگر مسائل اقتصادی: تزریق منابع به مسکن به نفع دو دهک بالا تمام می‌شود

تحلیلگر مسائل اقتصادی: تزریق منابع به مسکن به نفع دو دهک بالا تمام می‌شود

اقتصاد نیوز/ یک تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به تزریق نقدینگی به بخش مسکن، این سیاست دولت را به نفع دو دهک بالای جامعه ارزیابی کرد و گفت: اگر فکر کنیم بخش مسکن هنوز پیشران رشد اقتصادی است، اشتباهی محض کرده‌ایم.

کمال اطهاری گفت: رئیس‌جمهور در سخنرانی اخیر خود، بخش مسکن را رونق بخش، اقتصاد دانسته در حالی‌که تحلیل‌های جدید نشان از آن دارد که دیگر این بخش محرک رشد نیست و نباید انتظار داشت که با تزریق نقدینگی از طریق افزایش وام بخش مسکن تکان بخورد.

او افزود: ظاهرا دولت کنونی بنا ندارد از سیاست‌های دولت قبل درس بگیرد و به مانند آن دولت قصد دارد حجمی از نقدینگی را وارد این بخش کند که در این صورت تورم بالا رفته و کمکی به برطرف شدن رکود نیز نخواهد کرد.

اطهاری افزود: وقتی بیشتر بخش های اقتصادی از کمبود نقدینگی رنج می‌برند چرا سیاستگذاران اقتصادی دولت رای به افزایش دو برابری وام مسکن می‌دهند؟ آیا بهتر نیست همین تسهیلات را برای به راه انداختن صنایع کوچک و متوسط پرداخت کنند تا اشتغال ایجاد شده و به تبع آن با افزایش تعداد کارکنان تقاضای کل را بالا ببرند؟

او افزود: دو برابر کردن وام مسکن با برنامه ششم در تضاد است چراکه این برنامه در نظر دارد تا برای اقشار متوسط به پایین مسکن ایجاد کند اما این وام فقط برای دو دهک بالا قادر است شرایط خرید مسکن را به وجود آورد.

اطهاری گفت: تزریق منابع به بخش مسکن در شرایط کنونی به مانند گل چسبناکی است که کل اقتصاد را در خود می‌بلعد و هر چه میزان نقدینگی افزایش یابد، مکندگی آن بیشتر می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده