ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرونده خودرو ارتباطات ماهواره‌ای پیشرفته برای «تویوتا»

پرونده خودرو/ ارتباطات ماهواره‌ای پیشرفته برای «تویوتا»

پدال/ امسال تویوتا با حضور پررنگ خود در نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آمریکای شمالی از پروژه جدید خود که مجهز کردن تویوتا میرایی بر پایه پیل سوختی به فناوری ارتباط خودروها با ماهواره با همکاری گروه Kymeta سخن به میان آورد.
Kymeta یکی از شرکت‌های آمریکایی است که خود را رهبر فنّاوری آنتن‌های گیرنده ماهواره‌ای مسطح (flat-panel antenna technology) می‌داند. تویوتا به دنبال استفاده از چنین تکنولوژی به‌منظور ارتقاء ارتباط میان خودروهای خود است. این تکنولوژی شامل یک برنامه جامع است که با نصب یک ماژول ارتباطی داده بر روی خودرو شروع می‌شود و درنتیجه ارتباط این خودرو با خودروهای در محدوده مشخص برقرار خواهد شد.

خودروساز ژاپنی برنامه دارد تا در آینده از ارتباط ماهواره‌ای استفاده کند و این سیستم نیازمند یک ماهواره با ظرفیت بالا است که بتواند نرخ بالای انتقال داده را تضمین کند. این میزان از نرخ تبادل اطلاعات خیلی بیشتر از توان ماهواره‌های کنونی است.
هرچند استفاده ازاین‌گونه ماهواره‌های پیشرفته نیازمند استفاده از یک بشقاب دریافت‌کننده اطلاعات بر روی زمین است، ولی آنتن Kymeta نیازی به استفاده از چنین ابزارهای مکانیکی ندارد. این تکنولوژی با استفاده از نرم‌افزار مناسب و تکنولوژی کریستال مایع عمل می‌کند تا به شکل الکترونیکی ماهواره را ردیابی کنند و داده‌های آن را دریافت نمایند. از همه مهم‌تر، این آنتن سبک‌وزن مسطح می‌تواند اطلاعات بیشتری در مرحله مونتاژ خودرو و خدمات پس از فروش به مشتری ارائه دهد.

شیگکی تومویاما مدیر بخش توسعه تویوتا موتور اعلام کرده:
در طی سالیان دراز تویوتا همواره تلاش کرده است تا کمپانی‌های خودروسازی جهان را با هدف تحقیق و توسعه روی تکنولوژی‌ها با یکدیگر ادغام کند. ما برای استفاده از تکنولوژی Kymeta هیجان‌زده هستیم چون تکنولوژی آنتن مسطح می‌تواند چالش میان ارتباط بین خودروها را حل کند.

برخی از مزایای استفاده از ارتباط ماهواره‌ای شامل توزیع حجم زیادی از داده به یک خودرو، افزایش محدوده پوشش و اجرای تکنولوژی خودروهای متصل در سطح جهانی است. البته باید ارتباط پایداری و ایمنی را به دیگر مزایای استفاده از ارتباط ماهواره‌ای بیفزاییم.
دکتر ناتان کندز مدیرعامل Kymeta گفته که شرکتش اولین کمپانی است که این نوع تکنولوژی را با موفقیت پیش خواهد برد و نزدیک به 8000 مایل تست جاده‌ای برای خودروهای متصل به ماهواره انجام داده است.
تویوتا و Kymeta از سال 2013 بر روی آنتن‌های مسطح در حال تحقیق و توسعه هستند. هدف این دو شرکت ایجاد یک طرح مناسب برای پشتیبانی از دریافت داده‌های عظیم توسط خودرو از ماهواره ارسال‌کننده است. تویوتا تاکنون 5 میلیون دلار به این شرکت برای تسریع در تحقیقاتش کمک کرده است.

خودروی هیدروژنی تویوتا میرای در نمایشگاه دیترویت با این فناوری در معرض نمایش قرار گرفته تا نشان دهند چه قدر در این پروژه مشترک پیشروی داشته است. تویوتا اعلام کرده که یک میلیارد دلار روی توسعه تکنولوژی های هوش مصنوعی و یادگیری خودروها و توسعه نسل جدید سیستم‌های ایمنی سرمایه‌گذاری نموده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده