ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پژوهشگر اسپانیایی: آمریکا و فرانسه در مذاکرات هسته ای با ایران صداقت ندارند

پژوهشگر اسپانیایی: آمریکا و فرانسه در مذاکرات هسته ای با ایران صداقت ندارند

ایرنا/ یک نویسنده و پژوهشگر اسپانیایی گفت: در مذاکرات هسته ای ایران با گروه 5+1، آمریکا و فرانسه با ایران صادق نیستند و در پشت صحنه از منافع و مواضع صهیونیست ها در مقابل ایران دفاع می کنند.

مانوئل گالیانا شنبه شب درسلسله نشست های بزم اندیشه که باموضوع'داعش، مولود نامشروع اسرائیل' که در سازمان خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی برگزارشد،افزود:یکی از دلایل اصلی موضع گیری فرانسه نسبت به ایران وجود فردی به نام 'لوران فابیوس'با گرایش یهودی و ماسون است و نفوذ و قدرت بسیاری در حکومت فرانسه دارد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر تشکیلات ایپک نیز عامل اصلی موضع گیری آمریکایی های در مورد فعالیت هسته ای ایران می باشد زیرا نفوذ زیادی در کنگره و سنای آمریکا دارند و می توانند مساله ساز باشند.

وی اظهارکرد:دربیانیه اخیر در سوییس نیز به طور شفاف مشخص نیست که با تعلیق غنی سازی اورانیوم توسط ایران، تحریم ها به طور قطع برداشته خواهد شد لذا رویکرد رهبر جمهوری اسلامی ایران به توافق در مذاکرات کاملا سنجیده و قابل دفاع است.

گالیانا گفت: مساله بزرگنمایی فعالیتهای هسته ای ایران ترفند صهیونیست ها برای منزوی کردن ایران است و جنبه سیاسی دارد و من این مساله و فتوای حضرت امام خمینی (ره) در مورد منع استفاده از سلاح های شیمیایی در جنگ ایران و عراق و همچنین فتوای رهبر جمهوری اسلامی درموردمنع استفاده ازسلاح هسته ای رابه تفصیل درکتابم با عنوان 'صهیونیست ها علیه خمینی' مورد بررسی قرار داده ام.

وی خاطر نشان کرد: من به مدت 30 سال مسوولیت اجرایی در اسپانیا داشتم و تخصص من تهیه کمک های بشردوستانه و تسلیحات نظامی برای سایر کشورها بود و همچنین یکی از فعالان عرصه تولید به شمار می رفتم.

این پژوهشگر اسپانیایی ادامه داد: اولین کتاب من با عنوان 'بحران جهانی' در سال 2008 به چاپ رسید که در مورد مشاهدات عینی و تجربیات من در سفر به 50 کشور جهان بود و در سال 2010 نسخه شماره 2 این کتاب را به چاپ رساندم که در این کتاب متهم اصلی همه مشکلات دنیا را سیستم حاکم بر جهان معرفی کردم که این مساله باعث اخراج از محل کارم و بیکاریم شد.

گالیانا افزود: بعد از اینکه بیکار شدم کتاب 'نظم نوین جهانی' با هدف تبیین تمایز بین سه واژه کلیدی سمتیزم، جودیسم و زایونیسم را به رشته تحریر درآوردم که این کتاب به زبان فارسی ترجمه شده و در ایران در دسترس همگان است.

وی یکی از فصول مهم کتاب مزبور را سخنان یکی از اساتید مطرح دانشگاه تلاویو درباره شکل گیری یا خلق یهودیت و اسرائیل عنوان و بیان کرد: در این کتاب استاد دانشگاه تلاویو تصریح می کند که یهودیها با دیگر نژادها تفاوتی ندارند و یهودیت صرفا یک دین بوده و اشتباه است که صهیونیست ها خود را نژاد برتر بدانند.

وی گفت: نهاد بین المللی یهودیان در کشور اسپانیا با تلاش رئیس جمهور سابق آن شکل گرفت و یک سال قبل نیز قانونی در این کشور مبنی بر اینکه هر فردی که ثابت کند اصالت یهودی دارد به او حقوق شهروندی اسپانیایی تعلق می گیرد، به تصویب رسید.

گالیانا خاطر نشان کرد: در طول تاریخ اولین کشوری که یهودی ها را از خودشان راندند، انگلیسی ها در سال 1290 میلادی بودند و اسپانیا آخرین کشوری بوده که در سال 1492 میلادی یهودی ها را به شرط مسیحی شدن در کشورش نگه داشت و برخی از این یهودی ها ظاهرا مسیحی شدند اما همچنان یهودی بودند.

گالیانا به اشاره به مطالب کتاب 'جنگ صهیونیست ها علیه خمینی' گفت: در صفحه اول این کتاب به نقش کاپیتالیسم و مارکسیسم و حمایتهای مادی و نظامی از عراق برای سرنگونی انقلاب اسلامی به تفصیل پرداخته شده است.

وی افزود: در کتاب مزبور همچنین مصادیقی در تحریف بیانات روسای جمهور سابق و فعلی جمهوری اسلامی آقایان احمدی نژاد و حجت الاسلام روحانی توسط رسانه های غربی و در بخش دیگری از آن نقش حمایت های کشورهای غربی در راه اندازی انقلاب های رنگین از طریق نهادهای غیردولتی وابسته به آمریکا تشریح شده است.

این نویسنده به معرفی کتاب دیگر خود به نام 'جهاد وهابیت' پرداخت و گفت: این کتاب در سال 2013 تالیف شد و سلفی ها و رادیکالیسم در آفریقا، ارتباط خونی و خانوادگی بین عربستان و صهیونیستها، تکنیک های صهیونیستی بکاررفته توسط گروه تروریستی بوکومحرام در نیجریه و ارتباط آن با وهابیت، تقاضای ترکیه از آمریکا برای حمله به سوریه از مقالاتی من در این کتاب است.

وی بابیان اینکه کتاب مزبور دو هفته قبل از توهین نشریه 'شارلی ابدو' به پیامبر اسلام (ص) در پاریس چاپ شد، افزود: من معتقد هستم اتفاق مزبور یک صحنه سازی بوده که متخصصین هم به آن اذعان دارند زیرا فیلم هایی که رسانه های اروپایی به عنوان ماجرای شارلی ابدو در اختیار مردم قرار داده اند یک ماجرای ساختگی بوده و افرادی که ظاهرا توسط دو برادر به قتل می رسند، دور از واقعیت است.

وی گفت: ماجرای شارلی ابدو یک سناریوی تکراری از سوی صهیونیست ها علیه اسلام بود که پیشتر نیز نمونه های عینی آن را در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم مشاهده کرده بودیم.

وی ادامه داد: در کتاب 'نظم نوین جهانی' یکی از ماسون های معروف آمریکایی که در زمان مصاحبه با من 97 سال سن داشت، گفته بود که چگونه ماجرای جنگ جهانی تحریف و واقعیت ها پنهان شده بود، همچنین در این کتاب بیان شده که جنگ جهانی سوم از سال 1870 طرحش مطرح شده بود که بین مسیحیان یا صهیونیسم سیاسی و اصول گرایان اسلامی اتفاق می افتاد.

وی گفت: جهاد وهابیت بر مبنای یک ایدئولوژی دروغینی است که هدف اصلی از شکل گیری آن تخریب اسلام از درون می باشد و طی بررسی های من در آینده معضلات اقتصادی جهان را فرامی گیرد و براه افتادن جنگ جهانی سوم بعید به نظر می رسد.

گالیانا با اشاره به گروه تروریستی داعش گفت: عقبه داعش به جبهه النصره به سوریه بازمی گردد که با گروه تروریستی القاعده متحد هستند، القاعده در زمان جنگ افغانستان با کمک و تقویت آمریکا و اسرائیل برای مقابله با کشور شوروی سابق شکل گرفت و با آموزش ها و حمایت های آمریکایی ها و انگلیسی ها به قدرت دست یافت.

این نویسنده اسپانیای اظهار کرد: کشورهایی مانند اردن و ترکیه هم از گروه تروریستی داعش حمایت کرده اند که فراهم کردن مکانی برای تمرینات نظامی و قرار دادن محل عبور و مرور خاص در مرزها برای این گروه را می توان از جمله این حمایت ها برشمرد.

وی با بیان اینکه کشورهای دیگر مانند قطر و عربستان از گروه داعش حمایت مالی می کنند، افزود: سوریه توان مقابله با داعش را ندارد اما به کمک ایران داعش در عراق زمین گیر شده است اما گسترش داعش فقط به سوریه و عراق ختم نمی شود و اکنون این گروه یک تهدید جهانی به شمار می رود.

وی گفت: اکنون دامنه اقدامات داعش در شمال آفریقا گسترش یافته و پیشروی داعش در کشوری مانند لیبی به دلیل همجواری آن با اروپا می تواند موجب بروز تهدیدات جدید در منطقه خاورمیانه شود.

این پژوهشگر اسپانیایی با اشاره به شکل گیری ریشه های وهابیت در قرن ششم میلادی گفت: پدربزرگ عبدالوهاب، بنیان گذار وهابیت یک یهودی از ترکیه بوده و عبدالوهاب نیز در سال 1750 میلادی با یک خانواده سعودی ازدواج می کند لذا ارتباطی به این ترتیب بین وهابیت و یهودی ها بوجود می آید، از سوی دیگر ریشه خانواده آل سعود هم به خانواده یهودیها در بصره عراق بازمی گردد.

وی افزود: پیش بینی من این است که با توجه به وضعیت فعلی احتمال وقوع جنگ جهانی سوم وجود ندارد زیرا با کوچکترین حرکت چندین میلیون انسان از بین می روند که بعید به نظر می رسد جنگی براه بیافتد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده