ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوباما: هنوز در مذاکرات هسته ای کار تمام نشده است تحریم‌ها مرحله به مرحله برداشته می‌شوند

اوباما: هنوز در مذاکرات هسته ای کار تمام نشده است/ تحریم‌ها مرحله به مرحله برداشته می‌شوند

فارس/ رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره سخنان دو روز قبل مقام معظم رهبری گفت: هنوز کاری انجام نشده است و آنچه که بدان رسیده‌ایم یک چارچوب سیاسی است که راستی آزمایی بی سابقه ای فراهم کرد.

باراک اوباما در سخنانی در حاشیه نشست سران قاره آمریکا از تبدیل مذاکرات هسته‌ای با ایران به دعواى سیاسی توسط جمهورى خواهان در کنگره انتقاد کرد و گفت: این مسئله باید متوقف شود چرا که این امری مسئله ساز است و حزب گرایی تمام مرزها را در آمریکا درنوردیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از نظرش راه حل دیپلماتیک بهترین مسیر برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است، ابراز داشت که از اینکه برخی از رهبران ایران از برخی بندهای توافق انتقاد می‌کنند متعجب نشده است.

باراک اوباما در پاسخ به سوالی درباره سخنان دو روز قبل مقام معظم رهبری هم ابراز داشت: هنوز کاری انجام نشده است و آنچه که بدان رسیده‌ایم یک چارچوب سیاسی است که راستی آزمایی بی سابقه ای فراهم کرد.

وی افزود: این چارچوب مسیر ایران برای رسیدن به بمب هسته‌ای را می بندد و در مقابل آن تحریم‌ها به صورت مرحله به مرحله‌ برداشته می‌شود و با تخلف آنها دوباره اعمال می‌شوند.

اوباما با دفاع از متن بیانیه لوزان تصریح کرد: «آنچه که ما به آن رسیدیم یک چارچوب برای راست آزمایی بی‌سابقه در ایران طی دو دهه ی آینده است که به شکل مهمی سانتریفیوژهای ایران را کاهش می دهد و روند دستیابی ایران به سلاح هسته ای را می بندد و در مقابل آن خواستار برداشتن تحریم ها به شیوه ای مرحله ای می شود و به ما اجازه می دهد تا اگر ایران توافقنامه را نقض کند دوباره آنها را اعمال کنیم.»

وی با اشاره به اینکه آمریکا ظرفیت بازگشت سریع تحریمها را در صورت شکسته شدن هرگونه توافق، حفظ می‌کند، ابراز داشت که احتمال موفقیت مسیر دیپلماتیک بیشتر از احتمال موفقیت حفظ تحریم های کنونی یا اعمال تحریم های اضافی است و حتی از رویکرد نظامی نیز موفقتر است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این نشست خبری در پاناما از هیلاری کلینتون شاخص ترین نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دفاع کرد و وی را گزینه ممتاز برای ریاست جمهوری کشورش دانست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده