ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گاردین نوشت: بیکاری در جهانِ عرب عامل پیوستن جوانان به داعش

گاردین نوشت: بیکاری در جهانِ عرب عامل پیوستن جوانان به داعش

باشگاه خبرنگاران/ پایگاه اینترنتی گاردین در گزارشی به بررسی میزان حمایت جوانانِ عرب از گروه تروریستی داعش پرداخت.

به گزارش گاردین، یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد تعداد جوانان عرب که گروه تروریستی داعش را محکوم می‌کنند رو به افزایش است. اکثر این جوانان باور دارند که این گروه شیطانی موفق به تأسیس «خلافت» خود نمی‌شود.
بنابر نظرسنجی 2016 جوانان عرب، تنها 13 درصد از این افراد در صورتیکه گروه تروریستی داعش مرتکب جنایات کمتری شود از آن حمایت می‌کنند. سال گذشته آمارها از حمایت 19 درصدی این جوانان از داعش حکایت داشت. 50 درصد نیز گروه خونخوار داعش را بزرگترین مسئله‌ای که خاورمیانه با آن روبرو است، می‌دانند. این در حالی است که سال گذشته 37 درصد، داعش را مشکل اصلی به شمار می‌آوردند.
انجام این نظرسنجی در 16 کشور مختلف نشان می‌دهد بیکاری عاملی است که بیش از عقاید افراطی، جوانان را به عضویت در داعش وامی‌دارد. 5 سال پس از آغاز بیداری اسلامی، اغلب جوانان ثبات را به دموکراسی ترجیح دادند.
نگرانی در خصوص بیکاری در جهان عرب رو به افزایش است. به طوریکه از هر چهار فرد 15 تا 24 ساله، یک نفر بیکار است. بنابر گزارش بانک جهانی این میزان بیکاری جوانان در هیچ جای دیگری وجود ندارد.
نظرسنجی مذکور براساس 3500 مصاحبه درباره رشته‌ای از مسائل انجام شد. شرکت‌کنندگان بین 18 تا 24 سال سن داشتند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X