ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جهان‌نما کشف بناهای تاریخی 1500 ساله در پرو

جهان‌نما/ کشف بناهای تاریخی 1500 ساله در پرو

باشگاه خبرنگاران/ باستان‌شناسان موفق به کشف بنایی 1500 ساله متعلق به دوران پیش از امپراتوری اینکاها در پرو شدند.
باستان‌شناسان در پرو موفق به اکتشاف یک فریز 1500 ساله با نقوش انسانی بر روی آن شدند.

به عقیده کارشناسان این بنای معماری که در واقع نوعی نوار مزین به نقوش برجسته است که بالای ستون‌ها و در حاشیه سقف‌ها قرار دارد، به تمدن بومی موچه در پرو تعلق دارد.

این اکتشاف به دوران قبل از امپراتوری اینکا امپراتوری سرخ‌پوستان آمریکای جنوبی، باز می‌گردد که بر روی آن ده تندیس انسانی تراشیده شده است.
قدمت این منطقه باستان‌شناسی به دوران پیش از ورود اسپانیایی به پرو باز می‌گردد و امروزه در نزدیکی شهر تروجیلو پرو قرار دارد.
منطقه فوق از لحاظ تاریخی بسیار غنی بوده و ظاهرا از غارت اسپانیایی‌ها در امان مانده است.

به گفته مسئول تیم باستان‌شناسی، کشف تندیس‌های فوق اهمیت بالای مذهبی این منطقه را در میان ساکنان آن در دوران پیش از امپراتوری اینکاها مورد تایید قرار می‌دهد. جمهوری پرو در آمریکای جنوبی به عنوان مهد امپراتوری اینکا شناخته می‌شود و وطنِ شمار زیادی از بومیان قاره آمریکاست و از این رو پشتوانه تاریخی و فرهنگی بسیار غنی دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده