ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ولایتی: عربستان کوچکتر از آن است که مستقیم توطئه‌ای کند

ولایتی: عربستان کوچکتر از آن است که مستقیم توطئه‌ای کند

فارس/ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: عربستان کوچکتر از آن است که بخواهد مستقیم توطئه‌ای کند.

علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با ایوانوف رئیس فدرال فدراسیون روسیه در جمع خبرنگاران اظهارداشت:‌ وی مشاور رئیس‌جمهور روسیه در امور امنیتی و همچنین رئیس مبارزه با مواد مخدر در فدراسیون روسیه است که در این دیدار هر دو بر این امر توافق داشتیم که موضوع مبارزه با مواد مخدر یک موضوع مجرد نیست بلکه با تروریسم ارتباط ارگانیک دارد.

وی ادامه داد: بخش عمده هزینه‌های مالی تروریسم از طریق مواد مخدر تأمین می‌شود و معتقدیم که مبارزه با مواد مخدر مبارزه با تروریسم نیز محسوب می‌شود.

ولایتی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: نکته‌ای که هر دو در آن توافق دشاتیم آن بود که حضور آمریکا در منطقه به بهانه مبارزه با مواد مخدر در افغانستان موجب تشدید این موضوع شده است و از زمانی که آنان در این کشور حضور پیدا کرده‌اند مواد مخدر در آنجا به شدت رونق پیدا کرده است.

وی درباره نامه اخیر رهبری به رئیس‌جمهور درباره برجام اظهار داشت: مسئله هسته‌ای بر توافق برجام مسئله‌ای مهم، بسیار حیاتی و استراتژیک برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:‌ رهبری هرجایی که احساس کند باید حضور پیدا کند و رهنمودهای لازم را به مجربیان عرضه کند این کار را خواهند کرد و آنچه در نامه اخیر شاهد آن بودیم، بعضی از کاستی‌هایی که ممکن است در مرحله اجرا پیش بیاید و یا بعضی نقایصی که وجود داشت با تذکرات رهبری عملاً امیدواریم که در آینده اجرای توافق برجام بدون هرگونه کاستی انجام شود.

ولایتی خاطرنشان کرد: استمرار توافق و حمایت مقام معظم رهبری که عنصر اصلی در قضیه برجام محسوب می‌شود منوط به آن است که آنچه توسط ایشان تذکر داده می‌شود توسط مسئولان و مجریان امر اجرا شود.

وی درباره اظهارات وزیر امور خارجه عربستان نیز تصریح کرد: وزیر خارجه تازه‌کار و بی‌تجربه سعودی به خود اجازه می‌دهد که در هر امری که به آنها ربطی ندارد دخالت کند و وی به چه مجوزی حق دارد به نمایندگی از کشورهای عربی چنین اظهاراتی را داشته باشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت اول منطقه هرجا احساس کند یک کشور همسایه و متحدش در معرض خطر و توطئه باشد وارد شده و عمل خواهد کرد. البته عربستان کوچکتر از آن است که این توطئه‌ها را مستقیماً اجرا کند بلکه به نمایندگی از طرف‌های غربی از جمله آمریکا در حال حمایت از تروریست‌ها در کشورهای مسلمان منطقه است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: همانطور که شاهدیم یمن را بدون هیچگونه مجوز قانونی به خاک و خون می‌کشد و آمریکایی‌ها نیز با سکوت خود از آنها حمایت می‌کنند، اینها با وقاهت بدون هرگونه دلیل عقلی در امور داخلی کشورهای منطقه دخالت می‌کنند و در توجیه این سیاست‌ها چنین مسائلی را علیه ایران مطرح می‌کنند.

ولایتی تصریح کرد: این امر در حالی است که ایران بر اساس درخواست‌ حکومت‌های قانونی کشورهایی مثل سوریه عمل کرده اما حضور کشوری مانند عربستان در سوریه علی‌رغم خواست قانونی آن کشور است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: اظهارات وزیر امور خارجه تازه کار سعودی مخاطبی در صحنه جهانی ندارد چرا که همه می‌دانند این سخنان مبنایی مدبرانه و عادلانه ندارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده