ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامانه پیامکی 101، راهگشای مشکلات بانوان

سامانه پیامکی 101، راهگشای مشکلات بانوان

ایرنا/ مشاور وزیر آموزش وپرورش در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اکثر زنان از حقوق اصلی خود غافل هستند، گفت: سامانه پیامکی 101، راهگشای اصلی مشکلات زنان است و هدف این سامانه نیازسنجی اجتماعی وحقوقی این قشر از جامعه است.
مهناز احمدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با توجه به اینکه در دنیای امروز، اینترنت و فضای مجازی یک ابزار قدرتمند نزد مردم است، بنابراین استفاده از این امکانات بویژه برای بانوانی که دسترسی به ارتباطات سازمانی ندارند، بسیار کمک کننده است.
وی با بیان اینکه استفاده از پیامک برای آموزش بانوان بسیار تاثیرگذار است، ادامه داد: زنان در اقشار مختلف جامعه می توانند مشکلات خود را از طرق گوناگون رفع کنند و بطور قطع سامانه پیامکی 101 یکی از راه‌های خوب برای بیان نیازهای زنان خواهد بود.
** زنان جامعه از حقوق اصلی خود غافل شده اند
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان و خانواده ادامه داد: اکثر زنان جامعه از حقوق اصلی خود غافل شده اند که بواسطه این سامانه و دسترسی آسان به تلفن همراه می توانند بسیاری از مسایل حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و آموزشی خود را حل کنند، البته لازمه این امر تداوم فعالیت آن از سوی موسسان سامانه است.
احمدی با بیان اینکه از طریق این سامانه می توان اطلاعات بیشتری را با صرف هزینه کمتر در اختیار افراد گذاشت، خاطرنشان کرد: شرایط فرهنگی و اقتصادی کشور باعث شده بیشتر درخواست زنان از این سامانه مطالبات شخصی و نیازهای مالی و اقتصادی باشد که در این زمینه باید گفت این سامانه قرار نیست وام بدهد و مسائل مالی و اقتصادی را رفع کند.
وی افزود: با توجه به اینکه برای امور فرهنگی باید هزینه پرداخت اما در ابتدای راه اندازی سامانه 101 نباید هزینه ای از افراد گرفته شود و متولیان اصلی این امر باید از طریق دولت و وزارت ارتباطات هزینه های مربوط به آن را مخصوصا برای قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه پرداخت کنند.
احمدی با بیان اینکه باید اطلاع رسانی در زمینه شناخت سامانه 101 افزایش یابد، گفت: در این راستا باید از صدا وسیما و مطبوعات و فضای مجازی کمک گرفت و نظریات مختلف مردم جامعه را در بهبود این سامانه جمع آوری کرد.
وی همچنین با بیان اینکه اطلاع رسانی در زمینه آموزش بانوان وظیفه همه افراد و مسئولان در هر پست و مقامی است، تصریح کرد: این راه یکی از بهترین اقدامات در معاونت زنان کشور است که بطور قطع نتایج خوبی در برخواهد داشت و می تواند حقوق بر باد رفته زنان ایرانی را به آنها بازگرداند.
وی افزود: زنان جامعه در دوره‌های مختلف و با نگاه‌های غیرتخصصی به عقب رانده شده اند و مشکلات فراوانی برای آنان ایجاد شده که سامانه پیامکی 101 راهی صحیح برای خواسته‌ها و نیازهای زنان است تا آن را به گوش مسئولان برسانند، این سامانه بدون محدودیت زمانی، دریافت کننده مطالبات آنها خواهد بود.
سامانه پیامکی 101 معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری سال گذشته همزمان با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) راه اندازی شد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده