ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جانشین فرمانده ناجا: امنیت در ایران اسلامی مردم محور است

جانشین فرمانده ناجا: امنیت در ایران اسلامی مردم محور است

ایرنا/ جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: رمز امنیت باثبات در ایران اسلامی مردم محوری و مشارکت مردم در تامین امنیت است.

به گزارش ایرنا سردار اسکندر مومنی روز سه شنبه در آیین صبحگاه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی اظهار کرد: اینکه اکنون چنین امنیت فراگیر و قابل قبولی در کشور حاکم است مرهون هدایت های رهبر معظم انقلاب، هماهنگی دستگاه ها و حضور پررنگ مردم است.
وی امنیت بدون محوریت مردم را شکننده خواند و افزود: کشورهایی که تنها با اتکا به اقدامات خشن و بدون باور به مشارکت مردم درصدد برقراری امنیت هستند باید بدانند که این امنیت پایدار نخواهد بود و شکست خواهد خورد.
وی گفت: یکی از اولویت های اساسی این نیرو برای تامین امنیت در کشور، ایجاد امنیت محله محور با تشکیل پلیس اجتماعی است که این طرح با استقبال مناسب مردمی مواجه شده است.
سردار مومنی با بیان اینکه بدون امنیت هیچ پیشرفت و توسعه ای حاصل نخواهد شد، افزود: اکنون آحاد مردم ایران با حضور پلیس احساس امنیت می کنند و تنها بخش اندکی از جمعیت این احساس را ندارند که از نظر نرخ نسبت به میانگین دنیا بسیار پایین است و ما از نظر قانون شکنی نیز وضعیتی مناسب تر از میانگین جهانی داریم.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی باید با اقتدار لازم اعمال قانون کرده و در عین حال با تعامل اجتماعی و رفتار و ادب در بین مردم حضور یابد که این امر امنیت پایداری ایجاد خواهد کرد.
جانشین فرمانده ناجا، وضعیت امنیت در استان مرزی خراسان شمالی را مطلوب خواند و گفت: این استان با بیش از 300 کیلومتر مرز خارجی، از امنیتی قابل قبول برخوردار است و حال آنکه علاوه بر جمعیت ساکن، به دلیل موقعیت خاص، سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و زائری است که از این استان عبور می کنند.
سردار مومنی افزود: بر اساس گزارش های مستند، جرایم خشن و سرقت های مسلحانه در این استان کاهش یافته که این امر در کشور نیز صادق است.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: با تلاش نیروهای انتظامی، هماهنگی و همدلی دستگاه ها و مشارکت مردم در این استان، جرایم خشن و سرقت های مسلحانه کاهش یافته است.
سردار علیرضا مظاهری افزود: با توجه به نظرسنجی ها، این فرماندهی از نظر پاسخگویی به مردم و وظیفه شناسی رتبه برتر را کسب کرده است.
در این مراسم واحدهای نیروی انتظامی خراسان شمالی از مقابل کلام الله مجید و تمثال حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب رژه رفتند

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده