ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیحات رسایی درباره‌ علت انصرافش از طرح سوال از وزیر اطلاعات

توضیحات رسایی درباره‌ علت انصرافش از طرح سوال از وزیر اطلاعات

آخرین خبر/ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره‌ی انصرافش از طرح سوال از وزیر اطلاعات توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حمید رسایی در تذکری در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس اظهار کرد: من و 4 نفر از همکاران دیگر از وزیر اطلاعات سوالی را مطرح کردیم که قرار بود در هفته آینده مطرح شود اما شما (ابوترابی فرد) جلسه‌ای گذاشتید و با توجه به اینکه وزیر اشکالات نمایندگان را پذیرفت و گفت که نسبت به اصلاح آن اقدام می‌کند ما از سوال خود از وزیر اطلاعات انصراف می‌دهیم.

وی افزود: البته ایشان شکایتی را از من مطرح کرده بودند که وارد دانسته نشد و من تبرئه شدم.

ابوترابی‌فرد در این رابطه گفت: ما با حضور وزیر و جنابعالی جلسه‌ای گذاشتیم و ایشان گفتند که اگر نظر بر طرح سوال باشد مانعی ندارد. البته وزارت اطلاعات بنا دارد در راستای افزایش اقتدار و تامین امنیت قدم‌های قاطعی بردارد و از نگاه شما نیز استقبال و تشکر کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از تذکر خود گفت: مطابق بندی از قانون برنامه پنجم دولت موظف است الگوی توسعه اسلامی ایرانی را تا پایان سال سوم برنامه تدوین و جهت تصویب به مجلس ارائه کند. بر همین اساس اگر برنامه ششم به مجلس ارائه شود کلیات دو سوم رای مجلس را نیاز دارد.

ابوترابی فرد در همین رابطه گفت: تنها در مواقعی که حکمی نقض قانون برنامه باشد نیاز به دو سوم رای دارد.

به گزارش ایرنا، رسایی در بخش دیگری از تذکر خود گفت:دولت هنوز لایحه الگوی اسلامی - ایرانی را به مجلس ارایه نکرده است و تا زمانی که این لایحه ارایه نشود نمی توان برنامه ششم توسعه را بررسی کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده