ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عدم پرداخت جریمه غیبت 135 هزار مشمول سربازی

عدم پرداخت جریمه غیبت 135 هزار مشمول سربازی

ایرنا/ رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی با بیان اینکه 135 هزار از مشمولان پرداخت جریمه غیبت سربازی، جریمه خود را پرداخت نکرده اند، گفت: ضمن افزایش مدت غیبت این مشمولان در سال 95، لازم است با نام نویسی مجدد، جریمه خود را با 10 درصد افزایش دیرکرد پرداخت کنند.

سردار سیدحمید صدرالسادات روز سه شنبه افزود: نام نویسی از مشمولان پرداخت جریمه غیبت سربازی در سال گذشته در دو مرحله اجرا شد که در نهایت حدود 330 هزار نفر ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: این افراد از نظر ما تعیین تکلیف شدند که از این تعداد هشت هزار نفر واجد شرایط پرداخت این جریمه نبودند.
صدرالسادات افزود: برای افرادی که واجد شرایط پرداخت این جریمه بودند، پیامک ارسال و اطلاع رسانی شد.
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: از بین افراد ثبت نام شده ، 197 هزار نفر جریمه های خود را واریز کردند و کارت بیش از 95 درصد آن ها صادر شده است.
صدرالسادات افزود: حدود 135 هزار نفر از مشمولان جریمه خود را واریز نکردند که طبق مقررات، یک سال به میزان غیبت آن ها افزایش می یابد.
وی ادامه داد: این دسته از افراد باید در سال 95 ثبت نام کرده تا از این طریق اعلام آمادگی برای پرداخت جریمه کرده باشند در غیر این صورت جز مشمولان غایب به شمار آمده و برگه اعزام برای آن ها ارسال می شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی موضوع قسطی شدن جرائم مشمولان غیبت سربازی را در دست بررسی دارد، آیا با افزایش میزان غیبت ، میزان جریمه های آن ها نیز افزایش می یابد؟ گفت: نحوه پرداخت این جریمه ها باید مشخص شود البته پرداخت این جریمه ها از آن جایی که یک سال دیگر به
غیبت آن ها افزوده شده، متفاوت خواهد بود.
وی تاکید کرد: با تصویب قسطی شدن این جریمه ها، افراد با سازو کارهای تعریف شده، می توانند جریمه های خود را به صورت قسطی پرداخت کنند.
بر اساس بند (ط) تبصره 16 ماده واحده قانون بودجه سال 1393 مجلس شورای اسلامی افرادی که بیش از هشت سال غیبت داشته اند مشمول پرداخت جریمه خدمت سربازی می شوند.
میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی بر اساس مدرک تحصیلی است و افراد دارای مدرک زیر دیپلم، 10 میلیون تومان، دیپلم، 15 میلیون تومان، فوق دیپلم،20 میلیون تومان، کارشناسی، 25 میلیون تومان، کارشناسی ارشد، 30 میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی، 35 میلیون تومان، دکترای پزشکی، 40میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون تومان ، جریمه می شوند.
همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، 10 درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می شود و مدت غیبت بیش از 6 ماه، یک سال محسوب می شود.
براساس این قانون، مشمولان غایب متاهل از پنج درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از پنج درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.
مجلس شورای اسلامی موضوع قسطی شدن طرح پرداخت جریمه مشمولان غیبت سربازی که تا پایان سال 94 بیش از هشت سال غیبت داشتند را تصویب کرد با این تفاوت که این مشمولان در سال 95 وارد سال نهم غیبت خود می‌شوند و میزان پرداخت جریمه آن ها با اضافه شدن یک سال متفاوت خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده