ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

منصوری آرانی: در باز طراحی، راکتور اراک توسعه می یابد

منصوری آرانی: در باز طراحی، راکتور اراک توسعه می یابد

خانه ملت/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تغییرات در راکتور اراک و بازطراحی آن باعث خواهد شد ایران وارد عرصه بین المللی شود.
عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری با اشاره به اهمیت راکتور راک در برجام، گفت: ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشیم که راکتور اراک، راکتور استراتژیک، راهبردی و محوری است. در موضوعات مختلف از جمله آب سنگین، نمی توان از نقش درمانی آن عبور کرد.

در باز طراحی، راکتور اراک توسعه می یابد

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون زمان حفظ و توسعه راکتور اراک است، اظهار داشت: در حال حاضر باید در کنار حفظ راکتور اراک به فکر توسعه مبنایی آن باشیم. بنابراین باید به این موضوع عنایت داشته باشیم راکتور اراک نقش راهبردی دارد و حتما باید به صورت ویژه آن را رصد و حفظ کنیم.

وی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام از راکتو اراک توضیح داد: آنچه که در این بازدید و ملاقات با کارشناسان مشخص شد این بود که آنها به ریز مسائل راکتور توجه دارند و خروجی تغییرات و بازطراحی راکتور بعد از اجرای برجام، فراتر از کارکرد کنونی راکتور خواهد بود.

پذیرش بیمار در راکتور اراک

منصوری آرانی ادامه داد: بر اساس برجام در راکتور اراک مشارکت بین المللی با مدیریت ایران صورت می گیرد، مزیت آن این است که اولا تبادل تجارب شکل می گیرد و ثانیا ما به عرصه بین المللی ورود پیدا می کنیم چرا که آب سنگین در عرصه بین المللی ارزش بسیاری دارد و ورود ایران به عرصه بین المللی به نفع کشور خواهد بود.

این نماینده با تاکید بر اینکه باید تغییرات و بازطراحی در راکتو اراک هوشمندانه صورت گیرد، اظهار داشت: در بازطراحی راکتور، دو موضوع دیده شده است، اولا پذیرش بیماران نیازمند رادیو دارو ممکن خواهد شد و همچنین قرار است ایزوتوپ ها زمان دار طراحی شود تا به تمام نقاط کشور و جهان ارسال شود تا در اختیار بیماران نیازمند قرار گیرد.

بسته شدن پرونده ایران در آژانس هسته ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد که بحث PMDارتباطی به راکتور اراک ندارد و ادامه داد: PMDدر خصوص موضوع نظامی و به ویژه پارچین است، در اراک مسائل پزشکی و توسعه فن آوری دنبال می شود. البته تصور می کنم با حضور آمانو در ایران ظرف هفته آینده پرونده PMDایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی بسته می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X