ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار نسبت به بروز مسمومیت با گیاهان آپارتمانی در کودکان

هشدار نسبت به بروز مسمومیت با گیاهان آپارتمانی در کودکان

ایرنا/ دبیر مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو، نسبت به بروز مسمومیت با گیاهان آپارتمانی در کودکان هشدار داد.

طلعت قانع، به مناسبت فرارسیدن هفته پیشگیری از مسمومیت ها (سوم تا نهم آبان ماه) افزود: مواردی داشته ایم که کودکان با دست زدن یا گاز گرفتن گیاهان طبیعی و آپارتمانی دچار مسمومیت شده اند.

وی، قرمزی پوست و سوزش مخاط درونی را از عوارض گیاهان آپارتمانی برشمرد و گفت: حتی گاهی این مسمومیت ها تا حدی شدید بوده که موجب بروز مشکلات جدی برای کودکان تا آخر عمر شده است.

قانع از والدین خواست کودکان را از دست زدن به گیاهان آپارتمانی منع کنند.

دبیر مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو همچنین نسبت به مسمومیت کودکان با شوینده ها هشدار داد.

وی گفت: همه ساله کودکانی با شوینده های قلیایی و لوله بازکن مسموم شده که این امر موجب سوراخ شدن مری و معده کودکان می شود.

به گفته قانع، بیشترین مسمومیت های غیرتعمدی در کودکان و سالمندان اتفاق می افتد.

وی یادآور شد: کنجکاوی ذاتی کودکان و شکل و رنگ بخش های مختلف یک گیاه سمی یا ظروف شوینده ها و اشتباه گرفتن آن با ظروف شربت موجب می شود تا کودک از روی کنجکاوی اقدام به خوردن آنها کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده