ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث کلاهبرداری میلیونی مرد هزار چهره به بهانه فروش دلار

حوادث/ کلاهبرداری میلیونی مرد هزار چهره به بهانه فروش دلار

میزان/ کلاهبردار هزار چهره که بهانه خرید ارز از طعمه هایش میلیون ها تومان سرقت کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

روز 25 آذر سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 109 بهارستان به مأموران اعلام کرد که توسط فردی به نام سلطانعلی و به بهانه خرید دلار و ارز مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 12 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند هفته پیش با شخصی به نام سلطانعلی آشنا شدم که خود را صراف معرفی می کرد.
این شخص مدعی بود که سالها در زمینه خرید و فروش ارز و دلار فعالیت دارد و به این شیوه توانست اعتماد مرا به خود جلب کند تا اینکه به پیشنهادش برای خرید ارز و دلار به میدان فردوسی مراجعه کردیم. در داخل صرافی وی به بهانه خرید ارز از همکارانش اقدام به گرفتن کارت عابر بانک از من کرد اما پس از گرفتن کارت عباربانک و اطلاع از رمز آن در یک لحظه ناپدید شد. هنوز دقایقی از ماجرا نگذشته بود که پیامکی را با گوشی تلفن همراه دریافت کردم که نشان می داد مبلغ 27 میلیون تومان ( تمامی موجودی داخل حساب ) از داخل حسابم برداشت شده است. .
با توجه به شیوه و شگرد سرقت کارآگاهان به محل برداشت پول از حساب مالباخته در یک صرافی در محدوده میدان فردوسی رفته و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته و بهره گیری از بانک مجرمان سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه داری شدند که از سال 73 تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت و کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده است.
با شناسایی دقیق سلطانعلی 40 ساله، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه متهم در شهرستان اردبیل کرده اما در ادامه تحقیقات مشخص شد که از این شهرستان متواری شده است. در ادامه مخفیگاه دیگری از متهم در شهر قزوین شناسایی شد که در مراجعه کارآگاهان مشخص شد که متهم از این محل نیز متواری شده بود.
سرانجام آخرین مخفیگاه متهم در شهر کرج شناسایی و کارآگاهان با اطمینان از حضور سلطانعلی در محل متهم روز دوم فروردین دستگیر شد. .
همزمان با دستگیری متهم، دهها مالباخته شناسایی شدند که این افراد در مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن شناسایی متهم اعلام کردند که این شخص به شیوه و شگردهای مختلف از جمله انتساب خود به برخی سازمان های دولتی یا معرفی خود به عنوان صراف یا فعالیت در زمینه ساخت و ساز پروژه های ساختمانی اعتماد آنها را جلب و به بهانه های مختلف از جمله "خرید کالا" ، "سرمایه گذاری" و نهایتا "خرید دلار و ارز" اقدام به دریافت پول از آنها کرده است.
سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به شناسایی تعدادی از مالباختگان و سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است. شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند می توانند به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان پانزده خزداد – جنب کلانتری 113 بازار مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده