ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پاسخ مدیرکل ورزش اصفهان به انتقادات اعتقادبه برکناری ندارم

پاسخ مدیرکل ورزش اصفهان به انتقادات/ اعتقادبه برکناری ندارم

مهر/ مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان درباره انتقاد نمایندگان اصفهان از عملکرد وی گفت: هر کس آزاد است که درباره عملکرد من انتقاد داشته باشد اما من از سوی نمایندگان مجلس به عنوان مدیر نمونه معرفی شدم.
محمد سلطان‌حسینی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به فعالیت‌هایش در سال‌های گذشته و اقدامات خود اظهار داشت: من از ۵ بهمن سال ۹۲ تا کنون، با توجه به سابقه در رشته‌های مختلف به دنبال آن بودم که راه برون‌رفت از مشکلات ورزش استان را پیدا کنم اما باید بگویم که در جمع‌بندی‌های خود به راهکاری در این زمینه رسیدم.
وی افزود: در دوران ابتدای حضور من در این اداره‌کل مشکلات بسیاری وجود داشت و ما با بحران انتخابات و اتمام دوران سرپرستی تعداد قابل توجهی از هیئت‌ها مواجه بودیم و حساب‌های اداره‌کل ورزش و جوانان مسدود شده بود و راهی نیز برای باز شدن آنها وجود نداشت، به همین دلیل مشکلات مالی بسیاری داشتیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه ما با مشکل سرانه پائین ورزشی استان نیز مواجه بودیم، تصریح کرد: در اصفهان ۳۰۰ پروژه نیمه‌تمام ورزشی وجود داشت که با اقدامات ما، باید این پروژه‌ها سر و سامان می‌گرفت و در کنار این موضوعات، شکایت‌هایی که از سوی افراد مختلف، به خصوص معارضان ورزشگاه نقش‌جهان از اداره‌کل انجام شده بود، کار ما را سخت کرد.
وی ادامه داد: خوشحال هستم که در این مدت انتخابات ۲۵ هیئت ورزشی برگزار شد و قرار است در رشته‌های بدمینتون، بولینگ و بیلیارد، اسکیت و هیئت انجمن‌های ورزشی نیز در روزهای آینده انتخابات برگزار شود.
سلطان‌حسینی با بیان اینکه نگاه ما در انتخابات هیئت‌های ورزشی، توجه به فرد انتخاب شده مجمع بود، بیان داشت: به هر حال اعضای مجمع صلاح کار خودشان را تشخیص می‌دهند و به نظر من ۹۰ عضو انتخاب شده به عنوان روسای هیئت‌های ورزشی، بهترین‌های کسانی بودند که در مجمع حضور داشتند.
وی با اشاره به مشکلات حقوقی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان تصریح کرد: امروز در بحث حقوقی اداره‌کل ده‌ها میلیارد تومان بدهی ختم به خیر شده و از ۶ ماه پیش، حساب‌های اداره‌کل باز شده و در این زمینه تهدیدی احساس نمی‌کنیم زیرا نزدیک به ۱۴ ماه، حساب‌های اداره‌کل بسته شده بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه نمی‌خواستم با صحبت‌های زیاد، احساس ناامنی را در جامعه ورزش زیاد کنیم، ادامه داد: با وجود مسائل مختلف، پولی که در سال گذشته به هیئت‌های استان پرداخت شد، چندین برابر پولی بود که پیش از این به آنها پرداخت می‌شد
وی درباره مشکلات سرانه ورزشی استان اصفهان اضافه کرد: ما در این زمینه به بودجه‌های دولتی اکتفا نمی‌کنیم زیرا تا پایان سال ۴۰ پروژه استان با مشارکت بخش خصوصی و خیران تکمیل می‌شود.
از برنامه زمان‌بندی ساخت ورزشگاه نقش‌جهان عقب نیستیم
سلطان‌حسینی درباره مسئله ورزشگاه نقش‌جهان و تکمیل این ورزشگاه اظهار داشت: این پروژه با کمک مسئولان مختلف در حال تکمیل است و هر هفته جلسات رفع مشکلات آن با حضور مسئولان برگزار شده و هر روز بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر کارگر در این ورزشگاه کار می‌کنند.
وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده، فعالیت‌های این ورزشگاه تا پایان سال اجرایی می‌شود و از برنامه زمان‌بندی ساخت ورزشگاه نقش‌جهان عقب نیستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان درباره سالن ۲۵ آبان ورزشگاه نقش‌جهان گفت: این سالن پس از سال‌ها با هزینه‌های بسیاری که صورت گرفت، در حال حاضر آماده برگزاری مسابقات شده و یکی از زیباترین سالن‌های کشور به شمار می‌رود. در این مدت نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه صورت گرفت تا الزامات برگزاری مسابقه در آن انجام شود.
وی درباره ارزیابی‌های صورت گرفته درباره ادارات کل استان‌های کشور گفت: با اعلام وزارت ورزش و جوانان استان اصفهان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان تا پایان سال ۹۳ توانست رتبه اول را در بین ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور به خود اختصاص دهد و با یک فاصله قابل توجه نسبت به جایگاه دوم، این جایگاه را ازآن خود کرد.
سلطان‌حسینی با بیان اینکه ورزشگاه نقش‌جهان به عنوان یکی از چالش‌های مد نظر مردم و رسانه‌ها مطرح بوده بیان داشت: نباید فراموش کرد که این ورزشگاه جدای از ۳۰ میلیارد تومان بودجه ساخت، صدها میلیارد اراضی و املاک معارضان داشت که این موضوع ساماندهی شده است.
وی با بیان اینکه مسئله نیروی انسانی متخصص نیز یکی از مسائل مد نظر ما به شمار می‌رفت، افزود: با توجه به این موضوع قرار است که در یک ماه آینده، ۸۰ نفر در این اداره کل استخدام شوند.
اجازه نمی‌دهیم هرکس در انتخابات هیئت‌های ورزشی ورود کند
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به روند انتخاب روسای هیئت‌های ورزشی استان اصفهان گفت: ما با صحبت‌های انجام داده، رویکرد خود را بر استفاده از مدیران علمی در رأس هیئت‌های ورزشی استان مطرح کرده‌ایم و با توجه به این موضوع، شرایط را به گونه‌ای فراهم می‌کنیم که هرکس به خود اجازه ندهد در انتخابات هیئت‌های ورزشی ورود کند.
پاسخ سلطان‌حسینی به انتقادات نمایندگان
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره انتقادات نمایندگان مردم اصفهان در مجلس از او و صحبت‌های نماینده مردم مبارکه درباره اینکه اصفهان به مدیرکل توانمندتری در حوزه ورزش و جوانان نیاز دارد، بیان داشت: به هر حال هرکس می‌تواند درباره عملکرد من نظر دهد اما باید بگویم کامران و اخوان، دو نماینده مردم اصفهان شب گذشته مرا به عنوان مدیر نمونه معرفی کرده و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز بارها از من تقدیر کرده است.
سلطان‌حسینی با بیان اینکه تلاش ما حرکت در راستای شاخص‌های مختلف ابلاغی و مد نظر وزارت ورزش و جوانان است، گفت: سئوال من از شما این است که آیا فکر می‌کنید ما باید به جای توجه به شاخص‌های وزارت ورزش و جوانان، بر اساس شاخص‌های دیگران گام برداریم؟
وی با بیان اینکه هیچ موجی درباره استعفای روسای هیئت‌های ورزشی در استان اصفهان به راه نیفتاد، گفت: روسای هیئت‌های بولینگ، اسکیت، شمشیربازی و اسکی هر کدام به دلایل موجه استعفا دادند و اسماعیلی، رئیس هیئت بدمینتون اصفهان نیز بعد از مشکلاتی که به وجود آمد، خودش تشخیص داد که در هیئت نماند.
رتبه ۲۶ اصفهان در سرانه ورزشی کشور
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در پاسخ به سئوالی درباره رتبه اصفهان در زمینه سرانه ورزشی بیان داشت: اصفهان در بین استان‌های کشور رتبه ۲۶ را در سرانه ورزشی به خود اختصاص داده و به ازای هر نفر، ۳۴ سانتی‌متر فضای ورزشی در استان اصفهان وجود دارد.
وی با بیان اینکه در زمینه ساخت ورزشگاه نقش‌جهان هیچ کم‌کاری صورت نمی‌گیرد، یادآور شد: کار ساخت این ورزشگاه بر اساس الزامات و استانداردها انجام می‌گیرد و هیچ چیزی در آن کم نخواهد شد.
اعتقاد به برکناری روسای هیئت‌های ورزشی ندارم
سلطان‌حسینی با اشاره به شرایط هیئت فوتبال اصفهان و انتقادات مطرح شده در این زمینه گفت: من تا کنون اعتقاد به برکناری رئیس هیچ هیئتی نداشته‌ام و کسی که در مجمع انتخاب می‌شود، به طور قانونی می‌تواند به مدت ۴ سال در پست خود بماند، مگر اینکه تخلف‌هایی صورت گیرد.
وی افزود: در زمینه هیئت فوتبال اصفهان نیز باید بگویم در ارزیابی‌های اداره‌کل، این هیئت رتبه دوم را به خود اختصاص داده اما اینکه چقدر از این تلاش‌ها به خاطر فعالیت باشگاه‌های اصفهانی صورت گرفته، موضوعی طبیعی است که در همه استان‌ها نیز وجود دارد.
نمی‌توانم قانون را تغییر دهم
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان اضافه کرد: درباره انتخابات هیئت فوتبال اصفهان نیز باید دید که آیا در سال آینده از نظر قانونی ابرقویی‌نژاد می‌تواند شرکت کند یا خیر و آیا در صورت شرکت او در انتخابات، مجمع وی را به عنوان رئیس هیئت انتخاب می‌کند یا خیر.
وی با بیان اینکه همه باید بر اساس قانون و بر محور قانون حرکت کنیم، افزود: به هر حال من نمی‌توانم قانون مجمع انتخاباتی هیئت‌های ورزشی را تغییر دهم زیرا هر قانونی باید اجرا شده و در مسیر خود حرکت کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده