ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار تهران: میزان افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی امروز نهایی می شود

فرماندار تهران: میزان افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی امروز نهایی می شود

ایرنا/ فرماندار تهران با تاکید بر اینکه براساس قانون میزان افزایش کرایه های ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری با نظر وزارت کشور انجام می شود گفت: میزان افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی تهران امروز نهایی و اعلام می شود.

عیسی فرهادی روز سه شنبه افزود: فرمانداری تهران مصوبه افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی را به شورای حل اختلاف ارجاع نداده و منتظر تصمیم گیری وزارت کشور در این خصوص است.
وی با اشاره به هزینه های زیاد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها بخصوص تهران تصریح کرد: مصوبه شورای شهر تهران در خصوص افزایش 15 درصدی نرخ کرایه های تاکسی و اتوبوس و افزایش 25 درصدی قیمت بلیت های مترو با توجه به هزینه های کنونی این ناوگان منطقی به نظر می رسد و احتمال تایید آن وجود دارد.
افزایش 25 درصدی بلیت مترو و 15 درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس در جلسه غیرعلنی هفته گذشته شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا به تصویب رسید.
غلامحسین آرام معاون فنی و عمرانی فرماندار تهران نیز همان زمان به ایرنا گفت که در صورت مغایرت این مصوبه با سیاست های دولت، رد و به هیات حل اختلاف ارجاع می شود.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران سال گذشته با افزایش 12 درصدی نرخ کرایه مترو و اتوبوس و افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال 95 موافقت کرده بودند.
فرمانداری تهران در تاریخ 26 اسفندماه سال 94 ضمن لغو مصوبه افزایش کرایه ها، اعتراض خود را نسبت به این افزایش به اطلاع رئیس شورای شهر تهران رسانده بود.

* کلیات بودجه شهرداری تهران در سال 95 تایید شد
فرماندار تهران از تایید کلیات بودجه سال 95 شهرداری پایتخت از سوی فرمانداری خبر داد و گفت: تنها چند بند بودجه شهرداری که موارد قانونی در آن ها رعایت نشده بود برای تصمیم گیری به شورای حل اختلاف ارجاع داده شد.
وی خاطرنشان کرد: تخصیص سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی شهر تهران در بودجه شهرداری از جمله ماده های قانونی بود که در بودجه این نهاد لحاظ نشده است.
اسماعیل دوستی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز امروز در جلسه علنی این شورا گفت: فرمانداری تهران لایحه بودجه سال 95 شهرداری را با طرح برخی ایراد و اشکال، برای تعیین تکلیف به شورای حل اختلاف ارجاع داده است.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه گفت: ایرادهای فرمانداری تهران به لایحه بودجه شهرداری، کلی است.
وی افزود: به عنوان مثال یکی از ایرادهای فرمانداری به لایحه بودجه، در خصوص اعتبارات سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است.
چمران خاطرنشان کرد: فرمانداری معتقد است، شورای شهر نباید در بودجه این سازمان دخالت کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده