ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خطر حملات تروریستی در آلمان بسیار بالاست

خطر حملات تروریستی در آلمان بسیار بالاست

تسنیم/ وزارت کشور آلمان در گزارش محرمانه‌ای درباره خطر ترور در آلمان به ویژه از طرف تروریست های آلمانی که از سوریه بر می گردند و احتمال بروز حملات تروریستی مشابه پاریس هشدار داد.

در یک گزارش محرمانه وزارت کشور آلمان درباره شرایط امنیتی که نشریه "بیلد" آن را ارائه داده است آمده است که آلمان هدف واقعی و بی چون و چرای خشونت های جهادی های تروریسم است که در قالب اعمال خشونت آمیز علیه دولت، تاسیسات غیر نظامی و دولتی ، کارمندان دولت و افراد غیر نظامی می تواند شکل گیرد.
در این گزارش همچنین درباره حملات تروریستی مشابه پاریس در آلمان هشدار داده شده و حملات علیه هدف های مختلف با کمک سلاح گرم، بمب های انفجاری دست ساز و آتش زا به عنوان محتمل ترین سناریو ارزیابی شده است.
بر اساس این گزارش، عاملان تروریستی تک نفره و یا گروه های مستقل می توانند این گونه حملات تروریستی را رقم بزنند. بزرگترین خطر از طرف مبارزان آلمانی که درسوریه در جبهه تروریست ها می جنگند متوجه آلمان است. حدود 850 تبعه آلمانی برای مبارزه در جبهه گروه های تروریستی از جمله داعش به سوریه سفر کرده اند. 300 تن از آن ها برگشته اند که به گفته کارشناسان کاملا آماده برای خشونت هستند.
علاوه بر این اداره فدرال جنایی آلمان حدود 420 عنصر خطرناک آماده خشونت را در آلمان می بیند.
به گزارش نشریه "بیلد" و بر اساس محافل امنیتی آلمان، سازمان های امنیتی در این کشور ظاهرا قبل از حملات تروریستی استانبول درباره افزایش خطر ترور در ترکیه هیچ گونه اطلاعاتی را دریافت نکرده بودند و هیچ هشداری از طرف ترکیه وجود نداشته است.
همچنین کارشناسان اداره فدرال جنایی آلمان به منظور انجام تحقیقات درباره حمله تروریستی استانبول که به کشته شدن ده تبعه آلمانی منجر شد به این کشور سفر کرده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده