ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واکنش وزارت دفاع افغانستان به فرار سربازان ارتش از جبهه های نبرد با طالبان

واکنش وزارت دفاع افغانستان به فرار سربازان ارتش از جبهه های نبرد با طالبان

ایرنا/ سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، انتشار برخی گزارش ها از رسانه های بین المللی درباره افزایش فرار سربازان ارتش از جبهه های نبرد با طالبان را رد کرد و در باره عملیات بهاری طالبان گفت که اگر آنان به روند صلح نپیوندند شدیدتر از سال گذشته سرکوب خواهند شد.

«دولت وزیری» روزسه شنبه در گفت وگوی تلفنی به خبرنگار ایرنا در کابل گفت: هر ماه حدود 3 هزار سرباز ارتش که مدت خدمت آنان پایان می یابد از صفوف ارتش خارج می شوند و افراد دیگری جایگزین آنان می شوند و پایان مدت زمان قرارداد سربازان و جایگزین شدن افراد جدید به جای آنان، به معنی فرار از خدمت نیست.
شبکه تلویزیونی «سی ان ان» امریکا و برخی دیگر از رسانه های خارجی، گزارشی از افزایش فرار سربازان از میدان نبرد در افغانستان پخش کردند و گفتند که نظامیان فراری افغان در مقایسه با شمار کشته ها و زخمی های آنان بیشتر است.
این شبکه تلویزیونی افزوده بود که نفوذ طالبان در افغانستان گسترش یافته و شمار فرار سربازان نیز بیشتر شده است.
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که به آن عده از سربازان که پس از 3 سال خدمت در ارتش، قرارداد ادامه کار خود را تمدید نمی کنند، نمی توان سرباز فراری گفت، زیرا آنان با انتخاب و اختیار خود وارد ارتش می شوند و پس از پایان مهلت قرارداد خود از صفوف ارتش خارج خواهند شد.
وزیری اضافه کرد که شمار سربازانی که پیش از پایان یافتن مدت قرارداد، محل خدمت خود را ترک می کنند، آن قدر اندک است که یک درصد نیروهای ارتش را تشکیل نمی دهند.
ارتش افغانستان حدود 100 هزار نیروی نظامی دارد و اغلب آنان با انعقاد قرارداد به آن می پیوندند. افغانستان فاقد دوران خدمت سربازی برای جوانان است.
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان تاکید کرد که شمار داوطلبان پیوستن به ارتش بسیار بیشتر از سربازانی است که با پایان مدت قرارداد خود، ارتش را ترک می کنند و یا در جبهه های نبرد جان خود را از دست می دهند.
وزیری افزود که ما برای جایگزین کردن افراد جدید به جای انانی که خدمت در ارتش را ترک می کنند، کمبودی نداریم و علاقه مندان برای پیوستن به ارتش بیش از نیاز است.
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، در واکنش به اعلام آغازعملیات بهاری طالبان که گفته اند مناطق بیشتری را تصرف خواهند کرد، گفت: «ما خواهان صلح و قطع کشتار مردم بی گناه توسط طالبان هستیم، اما اگر آنان به کشتار و انفجار های خود علیه مردم ادامه دهند، به شدت سرکوب خواهند شد.»
وزیری گفت که نیروهای ارتش افغانستان نسبت به سال گذشته تجربه بیشتری بدست آورده و تجهیزات و امکانات مناسب تری در اختیار دارند و نیروی هوایی این کشور نیز فعال شده و طالبان توان مقاومت با نیروهای افغان را نخواهند داشت.
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که طالبان سال گذشته نیز نتوانستند دستاوردی داشته باشند و امسال نسبت به سال گذشته در سطحی وسیع تر سرکوب خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده