ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو هیات رییسه مجلس: خبر حذف یارانه 24 میلیون نفر درست نیست

عضو هیات رییسه مجلس: خبر حذف یارانه 24 میلیون نفر درست نیست

ایسنا/ یک عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه در مصوبه امروز در خصوص تعداد یارانه بگیرانی که یارانه‌ آن‌ها حذف می‌شود، میزان مشخص نکرده است، گفت: ربط دادن این مسأله به انتخابات مجلس کاملا بداخلاقی به شمار می‌رود.

محمد حسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس در نشستی با خبرنگاران با تکذیب خبری در مورد حذف یارانه 24 میلیون نفر در یکی از رسانه‌ها اظهار کرد: این مسأله در مصوبه مجلس نیامده و تنها کسانی که سرپرست خانوار هستند و ماهانه درآمد بیش از 3 میلیون داشته باشند مشمول این موضوع می شوند.

وی افزود:‌ هم‌چنین دولت موظف شد تا نسبت به ثبت‌نام کسانی که به هر علتی یارانه دریافت نمی کنند اقدامات لازم را انجام دهد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه در مورد حذف یارانه 24 میلیون نفر که به طور اشتباه به عنوان مصوبه مجلس بیان شده بود و حاشیه هایی را ایجاد کرد گفت: ربط دادن آن به انتخابات مجلس کاملا بداخلاقی است. زیرا بداخلاقی متنوعی را در این چند روز شاهد بودیم که یک نمونه‌اش این است که دولت در کمیسیون موضوعی را پیگیری می‌کند اما در مقابل تریبون‌ها با آن مخالفت می‌کند.

وی تصریح کرد: این مصوبه با مصوبه سال قبل تفاوت چندانی ندارد؛ زیرا سال قبل هم مصوب شده بود که یارانه افراد پردرآمد حذف شود.

فرهنگی تاکید کرد: کسانی که درآمد بالای سه میلیون تومان در ماه داشته باشند یارانه آن‌ها قطع می‌شود در حالیکه در مصوبه مجلس آماری مبنی بر میزان و تعداد خانوارهایی که مشمول این قانون شوند وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه امروز مجلس با آن چه سال قبل به تصویب رسید از نظر محتوا تفاوت چندانی ندارد گفت: کسانی که قطع یارانه آن‌ها هم به ناحق در سال 94 انجام شده بود بر اساس مصوبه امروز برگردانده می‌شود. اما یارانه کسانی که درآمدی بالای سه میلیون دارند فقط قطع می شوند.

فرهنگی در ادامه اظهار کرد: در این میان کسانی هم بوده اند مددجوی سازمان های حمایتی بوده و ثبت و نام نکردند لذا مصوبه امروز دولت را مکلف کرد که نسبت به ثبت‌نام ازآنها اقدام کند و این کار را در فرمانداری‌ها انجام دهد.

فرهنگی در مورد حذف یارانه تجار و مشاغل آزاد نیز اظهار کرد: اگر مکانیزمی برای تشخیص این افراد وجود دارد باید طبق قانون عمل شود اما اگر مکانیزمی وجود نداشته باشد اجازه قطع کردن یارانه آن‌ها را ندارند.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 95 کل کشور در تبصره مربوط به هدفمندی یارانه‌ها مصوب کرد کسانی که در آمدی بالای سه میلیون داشته باشند یارانه آن‌ها قطع می‌شود، اما در مصوبه مجلس مطلبی مبنی بر حذف یارانه 24 میلیون نفر ذکر نشده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X