ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران: بخاری‌های گازی از مدارس دولتی جمع‌آوری می‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران: بخاری‌های گازی از مدارس دولتی جمع‌آوری می‌شود

مهر/ مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات ما استانداردسازی تجهیزات گرمایشی است، گفت: پیش از شروع فصل سرما، بخاری‌های گازی از مدارس دولتی جمع آوری خواهد شد.

داریوش ورناصری در حاشیه بازدید از دو طرح آموزشی که به مناسبت هفته دولت افتتاح شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد ۲۵۰ پروژه در استان تهران در دست بهره‌برداری است.

وی افزود: از تعداد ۲۵۰ پروژه، ۱۱۲ پروژه مهرماه امسال تحویل آموزش و پرورش داده می‌شود که شامل ۱۳۵۰ کلاس درس است و زیربنای آن ۱۹۰ هزار مترمربع است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه هزینه ساخت پروژه‌های مذکور ۱۷۰ میلیارد تومان است، بیان کرد: تجهیزات مدارس نیز تا پیش از شروع سال تحصیلی تامین خواهد شد.

ورناصری یادآور شد: از تعداد ۱۱۲ پروژه، ۳۵ پروژه با حمایت خیرین ساخته شده است.

وی ادامه داد: استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس سطح شهر تهران یکی از چالش‌های ما است. از شروع فصل سرما چیزی به عنوان بخاری گازی در مدارس دولتی نخواهیم داشت و تا پایان سال پرونده سیستم گرمایشی بسته خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه یکی دیگر از معضلات استان تهران، سایت‌های مسکن مهر است اظهار کرد: احداث فضاهای آموزشی در این سایت‌ها در سال‌های اخیر، انرژی زیادی را صرف خود کرده است و ما با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم که با کمک خیرین و سازمان نوسازی در چالش هستیم تا این مساله نیز حل شود.

ورناصری افزود: در سایت‌های مسکن ۱۹گانه استان تهران همانند اسلامشهر، ملارد، پرند، پیشوا و ... ۱۵ مدرسه مهرماه سال جاری به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: در سال ۹۳ اعتبارهای اضطراری برای ساخت فضای آموزشی در این سایت‌ها با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار و وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی شده است تا مشکلات فضای آموزشی در سایت‌های مسکن مهر حل شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تاکید کرد: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ مشکل کمبود فضای آموزشی نخواهیم داشت اما حل شدن مشکل فضای آموزشی سایت‌های مسکن مهر چندین سال طول خواهد کشید.

ورناصری با اشاره به مشکل کمبود فضای آموزشی در منطقه ۲۲، بیان کرد: ساخت و ساز در این منطقه به صورت انبوه انجام شده که یکی از دغدغه‌های ما نیز همین است.

وی ادامه داد: ساخت فضای آموزشی در منطقه ۲۲ مهر ۹۴ آماده نمی‌شود، بلکه برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ این فضاها آماده خواهد شد، اما برای اینکه فشار تراکم دانش‌آموزی را از منطقه ۲۲ کم کنیم، این تراکم را در منطقه پنج افزایش داده‌ایم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه نیاز است تا فضای آموزشی سایت‌های مسکن مهر را هر سال تامین کنیم، تصریح کرد: تعداد ۳۳۰ هزار واحد مسکونی داریم. اگر فرض بر این کنیم به ازای هر خانواده، یک فرزند وجود دارد، ۳۳۰ هزار دانش‌آموز نیز خواهیم داشت که نیاز به ۳۵۰ مدرسه داریم. همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم مجموعاً ۷۵ مدرسه که در دست ساخت داریم، تا سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تحویل آموزش و پرورش دهیم، اما باز پاسخگوی نیازهای واقعی سایت مسکن مهر نیست.

ورناصری بیان کرد: در سطح استان تهران بیش از هزار واحد آموزشی وجود دارد که عمر بیش از ۴۰ سال را دارد و برای تخریب و بازسازی مدارس به سه هزار میلیارد تومان نیاز داریم که ساماندهی فضاهای آموزشی یک پروسه ۱۰ ساله را می‌طلبد.

وی افزود: بخش عمده فضاهای آموزشی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی را که از سوی خیرین تامین شده است، آماده کرده‌ایم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تصریح کرد: ۷۵ درصد کلاس‌های درسی از ایمنی مناسب برخوردار بوده و تنها ۲۵ درصد آنها استاندارد نیستند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده