ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش ۴.۵ درصدی میانگین قیمت فروش ساختمان مسکونی در تابستان

افزایش ۴.۵ درصدی میانگین قیمت فروش ساختمان مسکونی در تابستان

فارس/ متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در تابستان 1394 حکایت از افزایش ۴.۵ درصدی دارد.

به گزارش مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در تابستان 1394 از سوی روابط عمومی این مرکز اعلام شد.

افزایش 5/4 درصدی متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، افزایش 6/6 درصدی متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش 7/11 درصدی متوسط مبلغ اجاره به‌علاوه سه‌درصد ودیعه پرداختی برای یک مترمربع زیربنای مسکونی در تابستان 94 نسبت به تابستان 93 بوده است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 43948 هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 3/0 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 5/4 درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 3/1 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 1/40 درصد، کاهش داشته است.

حداقل، حداکثر و متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی و درصد تغییرات آن در شهر تهران: تابستان 1394

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 40318 هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 4/0 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6/6 درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 2/1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 7/20 درصد، کاهش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات در شهر تهران 204838 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 5/5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 7/11 درصد، افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 7/20 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 0/16 درصد، کاهش داشته است.

در ضمن، نتایج‌ تفصیلی در این زمینه بزودی در وبگاه مرکز آمار ایران به آدرس www.amar.org.ir قرار خواهدگرفت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X