ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش بینی آسانژ درباره حمله پهپادی امریکایی ها به سفارت اکوادور در لندن

پیش بینی آسانژ درباره حمله پهپادی امریکایی ها به سفارت اکوادور در لندن

خرداد/ "جولیان آسانژ" در مصاحبه اخیر خود ادعا کرده که در صورتی که از سفارت اکوادور در لندن خارج شود پهپادهای سیا او را به قتل خواهند رساند.


بنیانگذار سایت افشاگر "ویکی لیکس" که به دلیل افشاگری های گسترده علیه دولت امریکا لقب افشاگر قرن را گرفته است دستگاه اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) در متهم به برنامه ریزی برای قتل وی از طریق حمله ای پهپادی کرده است.

آسانژ که به اتهام تجاوز جنسی از سوی دولت سوئد تحت تعقیب قرار گرفته به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده و از سال 2012 میلادی در آنجا مستقر است و اقدامی که هزینه ای 12 میلیون دلاری را برای مالیات دهندگان بریتانیایی به دنبال داشته است. آسانژ اما اتهامات مطرح شده علیه خود را بی اساس می داند.
او در مصاحبه اخیر خود با نشریه "تایمز" مدعی شده که شرایط برایش بیش از اندازه خطرناک شده و حتی نمی تواند سرش را از بالکن سفارت اکوادور بیرون آورد. او در این باره افزوده است:"تهدیدهای بمبگذاری و قتل از سوی افراد مختلفی مطرح شده اند. بدین خاطر حتی بر روی بالکن سفارت نیز تدابیر خاص امنیتی در نظر گرفته شده است."


آسانژ 43 ساله در ادامه گفته که احتمال ترورش وجود دارد و افزوده است:"من یک چهره عمومی و شناخته شده و بسیار بحث برانگیز هستم از جمله در امریکا. در نتیجه، احتمال آن وجود دارد که تهدیداتی از جانب تعدادی از افراد بی ثبات صورت گرفته باشند.

آسانژ در بخش پایانی این مصاحبه اظهار داشته که مشکلاتش به احتمال زیاد ظرف دو سال آینده حل خواهند شد اما احتمالا تا پنج سال آینده در سفارت اکوادور باقی خواهد ماند. او هم چنین اشاره کرده که تاکنون هزینه نگهبانی ساعتی نیروهای پلیس از سفارت اکوادور هزینه ای بالغ بر 12 میلیون یورو را به همراه داشته است.

او درباره "ادوارد اسنودن" مقاطعه کار پیشین آژانس امنیت ملی امریکا نیز اظهار داشته که که اسنودن شخصا علاقمند به دریافت پناهنگی از کشورهای امرکیای لاتین بود اما او با این موضوع مخالفت کرده است و در این باره گفته است:"به او گفتم که علیرغم برداشت های مفنی باید به روسهی برود چرا که در امریکای لاتین خطر ربوده شدن یا قتل او توسط ماموران سیا بالا بود."


اسنودن در سال 2013 میلادی بخش مهمی از اسناد آژانس امنیت ملی امریکا را فاش کرد و اکنون با کسب مجوز از دولت روسیه پناهنده آن کشور است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده