ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زن در تفکر دین مبین اسلام جایگاه پیشرو و پیش برنده دارد

زن در تفکر دین مبین اسلام جایگاه پیشرو و پیش برنده دارد

ایرنا/ سازمان بسیج زنان کشور در بیانیه ای به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر اعلام کرد: زن در تفکر دین مبین اسلام جایگاه پیشرو و پیش برنده دارد، از این رو بر جامعه اسلامی است که فرصت و امکان تعالی و تجلی این تعالی را در جامعه زنان که عناصر سازنده و انسان ساز جامعه هستند، فراهم سازد.

در بیانیه سازمان بسیج زنان کشور آمده است: بشر امروز چشم انتظار حقیقتی است که وعده داده شده است؛ حقیقتی که سرانجام بر جایگاه خویش تکیه خواهد زد و جهان را از زیر یوغ اصحاب شیطان رجیم رها کرده و پرچم توحید را در عالم برافراشته خواهد ساخت.

«سر سلسله این حقیقت طلبان وجود مبارک مادریست که در کنار ستون های ایمان امتی دلاورانه ایستاد و از جایگاه خویش به تجلی حق و انعکاس آن پرداخت، در هنگامه ای که تاریکی می رفت امت رسول خدا را فراگیرد و حق از مسیر خویش خارج شود زهرا(س) دختر گرامی نبی اکرم(ص) و همسر جلیل القدر امیر مومنان علی(ع) تلالو باوری بود که ریشه در طهارتی توحیدی داشت و در دامن خود شجره طیبه ای را پروراند که عالم تاکنون به نورشان متجلیست و از صلابت ایمانشان بارور است.»

این بیانیه می افزاید: حضرت فاطمه(س) به حق الگوی غیرقابل انکار همه مردان و زنان آزاده ای است که چشم به سوی پروردگار خود دارند، پرچم توحید را در دست گرفته اند و در میان غرقاب خون و بلا در هجوم اشرار عالم ایستاده اند و پایداری می کنند.

«این الگویی است برخواسته از تفکر دینی اسلام که به زن حرمت بخشیده و هرگونه نگرش افراطی و تفریطی را کناری نهاده تا در مسیری بینابین و با در نظر گرفتن همه شؤون زندگی زنان آنان را در تحقق این تعالی یاری دهد و البته اولین منتفع این تعالی همه آحاد جامعه خواهند بود.»

بر اساس این بیانیه، روز میلاد این بانوی بی بدیل عالم یادآور حقایقی است که هر رهرو بیداری باید به آن توجه نماید، جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری با منش توحیدی و در مسیر تحقق اهدافی الهی بر مبنای شجره طیبه، داعیه دار باورهایی است که باید مردانه از آن پاسداری نماید و همدلی ملت و دولت در این نظام الهی برای تحقق این اهداف بسیار حائز اهمیت است.

این بیانیه ادامه می دهد: بر تک تک ما تکلیف است که این همدلی و همراهی را متوجه باشیم و این برادری را تقویت نماییم. در چنین جامعه ایمانی، رنج های بشر و دنیای اسلام همواره قابل پیگیریست و اکنون آنچه در یمن، عراق، سوریه، فلسطین و برخی کشورهای اسلامی می گذرد و آنچه از رنج و الم که بر مردم، زنان و کودکان بی گناه تحمیل شده است نباید در سکوت دنبال شود.

در ادامه این بیانیه امده است: ضرورت دارد بدون فوت وقت و تعلل همه دول و مسببین این حوادث مورد عتاب این نظام الهی قرار گیرند و بازخواست شوند و هر گونه امکان یاری به این ملت های مظلوم مورد بررسی قرار گرفته و درباره اش اقدام عاجل صورت پذیرد که خداوند یاریگر مظلومان است.

«بسیج جامعه زنان ضمن تبریک میلاد بانوی دو عالم به مقام معظم رهبری و همه علاقه مندان و رهروان ایشان در سراسر عالم، در آغاز این سال فاطمی که از ابتدا و ادامه اش با نور این بانوی دو عالم منور شده، دولتمردان را به در پیش گرفتن رویه ای فاطمی در اداره امور و پایداری و استقامت در برابر هجوم اشرار عالم خاصه در مساله هسته ای دعوت می نماید و ضمن اعلام همبستگی با ملت و دولت در همدلی و همراهی، آمادگی خود را برای تحقق اهداف این نظام الهی اعلام می نماید.»

سازمان بسیج زنان کشور در این بیانیه تصریح می کند: این سازمان به تاسی از بانوی بزرگ دو عالم دلاورانه دوشادوش حقیقت و حق طلبان خواهد ایستاد و از آن پاسداری خواهد کرد و این وصیت امام خمینی(ره ) را بر خود و دیگران یادآور می شود که «جمهوری اسلامی ایران نباید تحت هیچ شرایطی از اصول و آرمانهای مقدس و الهی خود دست بردارد.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X