ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران: از گنجاندن کالاهای دیجیتال در فاز دوم طرح خرید کالا با کارت اعتباری استقبال می‌کنیم

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران: از گنجاندن کالاهای دیجیتال در فاز دوم طرح خرید کالا با کارت اعتباری استقبال می‌کنیم

اقتصاد نیوز/ رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: طرح خرید کالا با کارت اعتباری بیشتر مشمول کالاهای با دوام خانگی است که عمدتا تولید داخل هستند و به همین کالاهای دیجیتال مشمول این قانون نیستند. اما با توجه به رکودی که در بازار حاکم است اگر کالاهای دیجیتال در این طرح جایی داشته باشند این طرح در تحریک تقاضا و رونق این بازار می تواند تاثیرگذار باشد.

میرمهدی اظهار کرد: طرح خرید کالا با کارت اعتباری بیشتر مشمول کالاهای با دوام خانگی است که عمدتا تولید داخل هستند و به همین کالاهای دیجیتال مشمول این قانون نیستند.

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهرانتاکید کرد: با توجه به رکودی که در بازار حاکم است اگر کالاهای دیجیتال در این طرح جایی داشته باشند این طرح در تحریک تقاضا و رونق این بازار می تواند تاثیرگذار باشد. البته اگر قرار باشد کالاهای دیجیتال را در این لیست اضافه شود نباید آنها را تنها از تولیدات داخل قرار دهند زیرا لوازم دیجیتال به جز دو سه قلم از کالاها، همگی وارداتی هستند و طبق تکنولوژی روز تغییر می‌کنند.

این فعال بازار دیجیتال افزود: نیاز بالای جامعه به کالاهای دیجیتال این ضرروت را ایجاد می کند که در فازهای بعدی این طرح خرید کالاهایی چون لپ تاپ و گوشی تلفن همراه هم به لیست اقلام طرح خرید کالا با کارت اعتباری اضافه شود.

میرمهدی گفت: اگر نظارت دقیقی در این زمینه انجام شود و با اعتباری که دولت می دهد کالا خریداری شود می‌توان شاهد رشد و رونق در بازارها بود. در غیراینصورت اگر اعتبار این کارت ها به پول نقد تبدیل شود به معنای تزریق نقدینگی در جامعه است که تشدید تورم را به همراه دارد.

او تصریح کرد: امیدواریم با توجه به تمهیداتی که مسوولان دولت اندیشیده اند کارت‌های اعتباری تنها برای خرید کالاها استفاده شوند تا مراحل بعدی از مزایای این طرح برای دیگر کالاها چون کالاهای دیجیتال استفاده کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده