ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آموزش و پرورش شهر تهران: انتخاب فرد اصلح را باید از دوران کودکی و نوجوانی آموزش داد

آموزش و پرورش شهر تهران: انتخاب فرد اصلح را باید از دوران کودکی و نوجوانی آموزش داد

ایسنا/ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه دانش آموزان باید انتخاب فرد اصلح را در دوارن کودکی و نوجوانی بیاموزند گفت: انتخابات شوراهای دانش آموزی کمک می‌کند تا در آینده افراد جامعه بتوانند در عرصه‌های بزرگ انتخابات با شعور بیشتر و درک بهتر حضور پیدا کنند.

اسفندیار چهاربند در مراسم برگزاری هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی که در مدرسه دخترانه شهیدان رامشه‌ منطقه دو تهران برگزار شد، با بیان اینکه امسال هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی را برگزار می‌کنیم اظهار کرد: برگزاری این انتخابات و مشارکت دانش آموزان در امور سیاسی و اجتماعی باعث می‌شود که در آینده حضور در تصمیم سازی‌های بزرگ کشور با درک بهتری انجام و دانش آموزان امروز آینده بهتری را رقم بزنند.

وی ادامه داد: انقلاب ما در سه رکن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بنا شده است و برای تحقق آن نیاز به آزادی با رعایت معیارهای اسلامی وجود دارد. دانش آموزان ما برای این امر باید آموزش ببینند و انتخاب اصلح را از کودکی و نوجوانی بیاموزند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه شما دانش آموزان پس از رسیدن به سن قانونی در طول عمر خود دستکم 20 انتخابات مهم کشور را تجربه می‌کنید، گفت: هر چهار سال یکبار مردم در سه انتخابات مهم شرکت می‌کنند.

وی افزود: لازم است دانش آموزان در جامعه کوچکی چون مدرسه، معیارها، روابط و قواعد انتخابات را تجربه کنند. از بدو تاسیس و استقرار نظام جمهوری اسلامی 36 انتخابات مهم را در کشور پشت سر گذاشتیم و جزو کشورهایی هستیم که مشارکت سیاسی مردم در آن عملی شده است. هرچند غربی‌ها سعی می‌کنند این اصل را کتمان کنند زیرا می‌دانند اگر این امر به سایر کشورهای منطقه تسری پیدا کند دیگر جایی برای آنها نیست.

چهاربند با بیان اینکه امروز مفهومی که از آزادی در ذهن بسیاری وجود دارد با آنچه مفهوم واقعی آزادی است متفاومت است، ادامه داد: ضوابط و قواعد آزادی را می‌توان در انتخابات شوراهای دانش آموزی تجربه کرد و نتایج آن را در عرصه‌های بزرگ مشاهده نمود. شما دانش آموزان باید مروج آزادی باشید که رکن نظام جمهوری اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه تکالیفی برای منتخبان شوراهای دانش آموزی و حقوقی برای دانش آموزان مدرسه وجود دارد، گفت:‌ تمرین این تکلیف و حقوق کمک می‌کند تا دانش آموزان در آینده بدانند چگونه باید انتخاب صحیحی در عرصه‌های بزرگ داشته باشند.

وی در پایان افزود: اگر مدیران و مسئولان مدرسه نیز به مصوبات شورا اعتقاد داشته باشند کمک می‌شود که اداره مدرسه به شکل بهتری انجام شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X