ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان«اویتا» نوشته‌ «نیکلاس فریزر» منتشر شد

پیشخوان«اویتا» نوشته‌ «نیکلاس فریزر» منتشر شد

آخرین خبر/ .پیرامون شخصیت اِوا پرون، همسر خوان پرون، رییس‌_جمهوری فقید آرژانتین، اسطوره‌های پیچیده‌ای شکل گرفته است که گرداگرد هیچ شخصیت تاریخی دیگر عصر مدرن وجود ندارد. بسیاری او را قدیسه می‌خواندند و می‌پرستیدند و برخی دیگر او را زنی شیاد و دغل‌کار می‌دانستند و از او وحشت و نفرت داشتند. زندگی جنجالی او الهام‌بخش فیلم‌ها و کتاب‌های بی‌شماری شده است. این کتاب که یکی از واقعی‌ترین روایت‌های زندگی او به شمار می‌آید، علاوه‌بر ارایه‌ی تاریخچه‌ای خواندنی از وضعیت سیاسی اجتماعی آرژانتین و پیدایش شگفت‌انگیز و خودجوش جنبش پرونیسم، تلاشی است برای تمیز دادن اسطوره‌های قداست و گناهکاری از گوشت و پوست انسانی اِوا پرون‌، بانوی اول آرژانتین که او را بیشتر به لقب مهرآمیز «اِویتا» می‌شناسند.

رفوگران درباره‌ی ترجمه‌ی این کتاب می‌گوید: «در متن کتاب، برای سهولت فهم معنا، درون قلاب واژه‌هایی از طرف نویسنده و یا مترجم اضافه شده است. همچنین، زیرنویس‌های نویسنده در آخر هر یک از فصل‌های کتاب آمده و توضیح واژه‌ها و عبارت‌های انگلیسی و اسپانیایی افزوده‌های مترجم است.» «الی ویزل» نویسنده‌ی رومانیایی می‌گوید: «متضاد عشق نفرت نیست، بی‌تفاوتی است.» در آرژانتین امروز، اوا پرون هنوز هم در میان طرف‌داران پرونیست و مخالفان ضد‌پرونیستش شخصیتی بحث‌انگیز و جنجالی است و کمتر کسی نسبت به او[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده