ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت کشور پیگیر بازگشایی خانه احزاب

وزارت کشور پیگیر بازگشایی خانه احزاب

مهر/ معاون سیاسی وزیرکشوربا بیان اینکه خانه احزاب نهاد صنفی تشکیل شده توسط احزاب است، گفت: وزارت کشور به دنبال تشکیل مجمع عمومی احزاب است و پیگیری گسترده با احزاب در این خصوص صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی عصر شنبه در جمع خبرنگاران تعطیلی خانه احزاب را به دلیل عدم برگزاری به موقع مجمع عمومی این خانه عنوان کرد و افزود: هر زمانی مجمع عمومی خانه احزاب توسط احزاب برگزار شود خانه احزاب فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزارت کشور به دنبال برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب است و نمایندگانی نیز از سوی احزاب پیگیر این امر هستند.مقیمی در ادامه به لایحه ارائه شده به مجلس مبنی بر افزایش نمایندگان مجلس اشاره کرد و افزود: لایحه افزایش تعداد نمایندگان در انتظار تصویب مجلس است و در صورت تصویب شاهد افزایش تعداد نمایندگان مجلس خواهیم بود.معاون سیاسی وزیرکشور با اذعان به وجود مشکلات متعدد در زمینه کمبود مالی، آموزشی و تجهیزاتی، افزود: احزاب دارای مشکلات مالی و آموزشی و امکاناتی هستند تا برای توسعه فعالیت های حزبی در کشور اقدام کنند.

مقیمی با اشاره به ارائه مجوز فعالیت به ۲۳۵ حزب و تشکیلات در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: فعالیت حزبی در ایران سابقه طولانی ندارد و نوع فعالیت به بعد از انقلاب بر می گردد.معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر لزوم دائمی و فعالتر شدن احزاب در کشور، افزود: از تعداد ۲۳۵ حزب و تشکل سیاسی شناسنامه دار برخی فعال، نیمه فعال، غیر فعال و برخی دیگر در مقطع انتخابات فعالیت می کنند.مقیمی با تاکید بر اینکه احزاب باید در حوزه آموزش فعالتر باشند و کادرسازی داشته باشند، گفت: دو سال بعد نیز انتخابات ریاست جمهوری پیش روست و احزاب می توانند فعالیت خود را تا آن زمان نیز استمرار ببخشند.

لزوم توسعه فعالیت حزبی بانوان
وی با اشاره به حضور بانوان در زمینه فعالیت های حزبی در ایران، خواستار توسعه و افزایش این فعالیت ها شد و افزود: باید نقش بانوان در احزاب برجسته شود و بخصوص در زمینه مدیریتی ورود پیدا کند.مقیمی با اشاره به سفر خود به برخی استانهای کشور افزود: وضعیت فعالیت های حزبی در استانها و علاقمندی به این فعالیت ها در کشور مطلوب است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده