ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کنیا صدها هزار پناهنده سومالیایی را به کشورشان بازمی گرداند

کنیا صدها هزار پناهنده سومالیایی را به کشورشان بازمی گرداند

ایرنا/ دولت کنیا روز شنبه در واکنش شدید به کشتار حدود 150 تن در یک دانشگاه این کشور به دست تروریست های الشباب سومالی، به سازمان ملل متحد 3 ماه برای برچیدن اردوگاه بیش از نیم میلیون پناهنده سومالیایی و انتقال آن به خاک کشورشان مهلت داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نایروبی، کنیا که درگذشته ادعا کرده بود که تروریست های الشباب از اردوگاه داداب برای حمله به اهدافی دراین کشور استفاده می کنند،اکنون از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد خواستار انتقال این اردوگاه به داخل خاک سومالی شده است.
ویلیام راتو معاون رییس جمهوری کنیا دربیانیه ای اعلام کرد که از این نهاد سازمان ملل متحد خواستار انتقال اردوگاه پناهندگان درمهلت 3ماه شده و درغیراینصورت دولت کنیا خود اقدام به این کار خواهد کرد.
وی بااشاره به کشتار 2 آوریل (13 فروردین)در دانشگاه گاریسا به دست تروریست های الشباب گفت: کنیا پس از حوادث گاریسا مانند آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر، تغییر خواهد کرد.
مقام های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای اظهار نظر در این باره در دسترس نبودند.
به گفته راتو، بیش از 600 هزار پناهنده سومالیایی در اردوگاه داداب دربخش دورافتاده و خشک شمال شرقی کنیا سکونت دارند.
به گفته راتو، کنیا عملیات ساخت دیواری به طول 700 کیلومتر را در امتداد مرز خود با سومالی برای جلوگیری از نفود تروریست های گروه الشباب به داخل خاک کنیا آغاز کرده است.
وی افزود: ما باید امنیت کنیا را به هر قیمتی حتی قطع شدن روابط تجاری با سومالی حفظ و تامین کنیم.
کنیا روز سه شنبه گذشته نیز 13 شرکت غیررسمی انتقال پول (حواله) به سومالی را به منظور قطع تامین بودجه تروریست ها، تعطیل کرد.
راتو افزود: هر کسب و کار و تجارتی که با الشباب همکاری کند، تعطیل خواهد شد.
گروه تروریستی الشباب در 2 سال گذشته بیش از 400 تن را در خاک کنیا کشته است که شامل 67 تن در جریان تهاجم سال 2013 به یک مرکز خرید در نایروبی می شود که به صنعت گردشگری و سرمایه گذاری در این کشور آسیب فراوانی رساند.
نیروی هوایی کنیا روز دوشنبه گذشته به اهداف و پایگاه های الشباب در خاک سومالی حمله هوایی کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده