ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گوناگون سلول خورشیدی که از باران انرژی می‌گیرد

گوناگون/ سلول خورشیدی که از باران انرژی می‌گیرد

برترین ها/ سلول خورشیدی که حتی در هوای بارانی نیز به جذب انرژی خورشید ادامه می دهند، وابستگی به هوای همیشه آفتابی را از بین می برد.
به طور معمول باران و هوای بارانی بزرگترین معضل سلول های خورشیدی هستند؛ اما تیمی از دانشمندان چینی توانستند این مشکل بزرگ را به یک منفعت تبدیل کنند. این دانشمندان با ساخت نوعی سلول خورشیدی که به لایه ای از گرافین (به ضخامت یک اتم) مجهز شده، توانستند انرژی را از قطره های باران دریافت کنند؛ این روند در ابری ترین روزهای سال نیز سودمند خواهد بود.
در این فرآیند، آب به گرافین می چسبد و به نوعی، یک خازن طبیعی را ایجاد می کند. تفاوت انرژی شدید میان الکترون های گرافین و یون های آب، باعث ایجاد الکتریسیته می شود.
تنها ایراد کار در این است که این تکنولوژی چندان کارآمد نیست؛ چرا که تنها می تواند ۶.۵ درصد از انرژی دریافت شده را تبدیل کند. این مقدار در مقایسه با بهترین پانل های خورشیدی که قابلیت تبدیل ۲۲ درصد از انرژی را دارند، بسیار ناچیز است. اگر دانشمندان بتوانند کیفیت عملکرد گرافینی که سلول خورشیدی را می پوشاند، تقویت کنند، به راه حلی رویایی دست یافته اند. بدین ترتیب، برای کاهش وابستگی به انرژی های تبدیل شدنی، لازم نیست که همیشه در مناطق آفتابی زندگی کنیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X