روانچی: امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکند

روانچی: امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکند

تسنیم/ معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: در جریان مذاکرات لوزان راه حل‌ها مشخص شده اند، و امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکرده و با حسن نیت دستیابی به توافق جامع را میسر سازد.

آندرس پیلد گویچ معاون وزیر امور خارجه جمهوری لتونی که بنا به دعوت آقای دکتر مجید تخت روانچی معاون اروپا و امریکا وزارت امور خارجه کشورمان جهت توسعه روابط و همکاری‌های لتونی و جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر نموده با وی ملاقات نمود.در این ملاقات طرف ایرانی با استقبال از ارتقاء سطح رایزنی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و لتونی، که طی سال گذشته انجام پذیرفته، خاطر نشان ساخت که ظرفیت‌های بسیاری جهت همکاری بین دو کشور وجود دارد، و اظهار امیدواری نمود که ظرفیتهای موجود در جهت تحقق همکاری‌ها بین دو کشور مورد استفاده قرار گیرند.

در این زمینه تخت روانچی از بخش‌های انرژی، پتروشیمی، حمل و نقل، کشاورزی، محیط زیست و همکاری‌های علمی و فنی به عنوان زمینه های مناسب برای همکاری میان ایران و لتونی یاد نمود، و از تشکیل گروه دوستی پارلمانی و نیز تبادل هیئتهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور استقبال نمود.وی با اشاره به روند جاری مذاکرات هسته‌ای و تبیین وضعیت موجود در این خصوص اظهار داشت در جریان مذاکرات لوزان راه حل‌ها مشخص شده اند، و امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکرده و با حسن نیت دستیابی به توافق جامع را میسر سازد.تخت روانچی همچنین بر لغو تحریمها همزمان با اجرای تعهدات ایران تاکید کرد.

در جریان این ملاقات آندرس پیلدگویچ اظهار داشت: در پی بازدید وزیر امور خارجه لتونی از تهران در اردیبهشت ماه سال 1393 فصل جدیدی در روابط دو کشور بوجود آمده و این امیدواری وجود دارد که با سفر آتی دکتر ظریف وزیر امور خارجه به لتونی روابط و همکاریهای دو کشور بیش از پیش توسعه یابند.وی افزود: لتونی اینک ریاست دوره ای شورای اروپا را بر عهده دارد و ما از روند روابط دوجانبه با ایران و همکاری‌های ایران و اروپا بسیار خوشحال هستیم.وی ادامه داد: فرصت مغتنمی برای حل مسئله هسته‌ای بوجود آمده است و با به نتیجه رسیدن مذاکرات 1+5 پنجره همکاری‌های ایران و اروپا بسیار وسیعتر خواهد شد.او همچنین با اعلام تمایل طرف لتونی جهت ایجاد گروه دوستی پارلمانی و تبادل هیئت‌های پارلمانی، از افزایش همکاریهای فرهنگی دو کشور نیز استقبال نمود.وی گفت امیدوار هستیم نخستین کمیسیون مشترک حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران و لتونی طی سال جاری در ریگا برگزار شود.
در این دیدار همچنین مسائل مربوط به بحران‌های منطقه‌ای مورد رایزنی طرفین قرار گرفتند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روانچی: امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X