ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روانچی: امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکند

روانچی: امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکند

تسنیم/ معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: در جریان مذاکرات لوزان راه حل‌ها مشخص شده اند، و امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکرده و با حسن نیت دستیابی به توافق جامع را میسر سازد.

آندرس پیلد گویچ معاون وزیر امور خارجه جمهوری لتونی که بنا به دعوت آقای دکتر مجید تخت روانچی معاون اروپا و امریکا وزارت امور خارجه کشورمان جهت توسعه روابط و همکاری‌های لتونی و جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر نموده با وی ملاقات نمود.در این ملاقات طرف ایرانی با استقبال از ارتقاء سطح رایزنی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و لتونی، که طی سال گذشته انجام پذیرفته، خاطر نشان ساخت که ظرفیت‌های بسیاری جهت همکاری بین دو کشور وجود دارد، و اظهار امیدواری نمود که ظرفیتهای موجود در جهت تحقق همکاری‌ها بین دو کشور مورد استفاده قرار گیرند.

در این زمینه تخت روانچی از بخش‌های انرژی، پتروشیمی، حمل و نقل، کشاورزی، محیط زیست و همکاری‌های علمی و فنی به عنوان زمینه های مناسب برای همکاری میان ایران و لتونی یاد نمود، و از تشکیل گروه دوستی پارلمانی و نیز تبادل هیئتهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور استقبال نمود.وی با اشاره به روند جاری مذاکرات هسته‌ای و تبیین وضعیت موجود در این خصوص اظهار داشت در جریان مذاکرات لوزان راه حل‌ها مشخص شده اند، و امیدواریم در ادامه مذاکرات طرف مقابل در مسیر کار سنگ اندازی نکرده و با حسن نیت دستیابی به توافق جامع را میسر سازد.تخت روانچی همچنین بر لغو تحریمها همزمان با اجرای تعهدات ایران تاکید کرد.

در جریان این ملاقات آندرس پیلدگویچ اظهار داشت: در پی بازدید وزیر امور خارجه لتونی از تهران در اردیبهشت ماه سال 1393 فصل جدیدی در روابط دو کشور بوجود آمده و این امیدواری وجود دارد که با سفر آتی دکتر ظریف وزیر امور خارجه به لتونی روابط و همکاریهای دو کشور بیش از پیش توسعه یابند.وی افزود: لتونی اینک ریاست دوره ای شورای اروپا را بر عهده دارد و ما از روند روابط دوجانبه با ایران و همکاری‌های ایران و اروپا بسیار خوشحال هستیم.وی ادامه داد: فرصت مغتنمی برای حل مسئله هسته‌ای بوجود آمده است و با به نتیجه رسیدن مذاکرات 1+5 پنجره همکاری‌های ایران و اروپا بسیار وسیعتر خواهد شد.او همچنین با اعلام تمایل طرف لتونی جهت ایجاد گروه دوستی پارلمانی و تبادل هیئت‌های پارلمانی، از افزایش همکاریهای فرهنگی دو کشور نیز استقبال نمود.وی گفت امیدوار هستیم نخستین کمیسیون مشترک حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران و لتونی طی سال جاری در ریگا برگزار شود.
در این دیدار همچنین مسائل مربوط به بحران‌های منطقه‌ای مورد رایزنی طرفین قرار گرفتند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده