ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واکنش کانون بانک های خصوصی به تبانی بودن نرخ سود بانک ها

واکنش کانون بانک های خصوصی به تبانی بودن نرخ سود بانک ها

ایرنا/ رئیس کانون بانک های خصوصی با گلایه از مطرح شدن بحث تبانی بانک ها در خصوص تعیین نرخ سود گفت: در روزهای گذشته اینگونه مطرح شد که کانون بانک های دولتی و خصوصی با تبانی در خصوص تعیین نرخ سود بانکی، تصمیم گیری و به صورت موازی عمل کرده اند.

کوروش پرویزیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه چنین موضوعی واقعیت ندارد، افزود: برگزاری جلسات مشترک بانک ها و همچنین پیشنهاد نرخ سود، فقط یک خواسته صنفی بوده است که به مراجع تصمیم گیری ارائه شد.

وی ادامه داد: براساس سیاست های کلی درخصوص این پیشنهاد تصمیم گیری شده و در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد.

این مقام بانکی با تاکید بر اینکه کانون بانک های خصوصی و شورای هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی نمی توانند جای مراجع تصمیم گیری را بگیرند، گفت: فقط بحث تعامل مثبت برای همکاری بیشتر و رونق اقتصادی وجود دارد، بنابراین بانک ها اعلام آمادگی کرده اند که در این راستا به دولت کمک کنند.

وی با اشاره به تنظیم نامه مشترک توسط کانون بانک های خصوصی و شورای هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی گفت: این نامه به رئیس کل بانک مرکزی ارائه و در آن پیشنهاداتی مطرح شد که مورد استقبال بانک مرکزی نیز قرار گرفت.

رئیس کانون بانک های خصوصی اظهار امیدواری کرد: متناسب با بندهای یادشده که مهم ترین آن توجه به تعدیل نرخ سود بانکی، متناسب با نرخ تورم است در شورای پول و اعتبار مطرح شود.

پرویزیان با اشاره به بسته رونق اقتصادی گفت : بر اساس این طرح، تسهیلات خودرو با نرخ 16 درصد و وام خرید کالا با نرخ 12 درصد ارائه می شود که مستلزم اجرای آن، تعدیل نرخ سود بانکی است تا بتوان همکاری بهتری با دولت انجام داد.

وی با بیان اینکه بانک های دولتی و خصوصی درخصوص رعایت مصوبه شورای پول و اعتبار به صورت التزام آور موارد را رعایت خواهند کرد، اظهار داشت: قرار است در مرحله بعد، کانون بانک های خصوصی و شورای هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی گزارشی را تهیه و تحویل بانک مرکزی دهند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده