ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سلول‎های خورشیدی که از قطرات باران برق تولید می‎کنند

سلول‎های خورشیدی که از قطرات باران برق تولید می‎کنند

شبکه/ دانشمندان توسط یک لایه گرافن به ضخامت یک اتم توانسته‎اند یک سلول خورشیدی را تولید کنند که از قطرات باران انرژی برداشت می‎کند، و می‎توان از آن در روزهای تمام ابری نیز استفاده کرد. روش کار به این صورت است که آب به گرافن می‎چسبد و نوعی خازن طبیعی تولید می‎کند. اختلاف زیاد انرژی بین الکترون‎های گرافن و یون‎های آب باعث تولید الکتریسیته می‎شود.

نکته حائز اهمیت این است که این فناوری در حال حاضر به اندازه کافی کارآمد نیست و تنها در حدود 6.5 درصد از انرژی دریافتی را تبدیل می‎کند که در مقایسه با میزان 22 درصدی پنل‎های خورشیدی رایج بسیار ناچیز است. اگر سازندگان بتوانند عملکرد این سلول پوشیده از گرافن را بهبود بخشند، انقلاب بزرگی را در صنعت انرژی رقم خواهند زد و شما دیگر مجبور نیستید برای خودکفایی در تولید انرژی و سهیم شدن در برنامه جهانی انرژی پاک حتما در مناطق آفتابی ساکن باشید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده