سلول‎های خورشیدی که از قطرات باران برق تولید می‎کنند

سلول‎های خورشیدی که از قطرات باران برق تولید می‎کنند

شبکه/ دانشمندان توسط یک لایه گرافن به ضخامت یک اتم توانسته‎اند یک سلول خورشیدی را تولید کنند که از قطرات باران انرژی برداشت می‎کند، و می‎توان از آن در روزهای تمام ابری نیز استفاده کرد. روش کار به این صورت است که آب به گرافن می‎چسبد و نوعی خازن طبیعی تولید می‎کند. اختلاف زیاد انرژی بین الکترون‎های گرافن و یون‎های آب باعث تولید الکتریسیته می‎شود.

نکته حائز اهمیت این است که این فناوری در حال حاضر به اندازه کافی کارآمد نیست و تنها در حدود 6.5 درصد از انرژی دریافتی را تبدیل می‎کند که در مقایسه با میزان 22 درصدی پنل‎های خورشیدی رایج بسیار ناچیز است. اگر سازندگان بتوانند عملکرد این سلول پوشیده از گرافن را بهبود بخشند، انقلاب بزرگی را در صنعت انرژی رقم خواهند زد و شما دیگر مجبور نیستید برای خودکفایی در تولید انرژی و سهیم شدن در برنامه جهانی انرژی پاک حتما در مناطق آفتابی ساکن باشید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلول‎های خورشیدی که از قطرات باران برق تولید می‎کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X