ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر کار: سامانه ملی «مشاغل ایران» آماده راه‌اندازی است

معاون وزیر کار: سامانه ملی «مشاغل ایران» آماده راه‌اندازی است

تسنیم/ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای توسعه کارآفرینی در کشور سامانه ملی مشاغل ایران آماده راه‌اندازی است.

حسن طائی ظهر امروز در سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال که در شهرک دانشگاهی امیرکبیر اراک برگزار شد با اشاره به اهمیت وجود حس اراده اظهار داشت: باید احساس نیاز، شکوفایی و رویش و اراده در افراد وجود داشته باشد تا در سخت‎ترین شرایط به سوی توسعه و توفیق حرکت کنند.

وی افزود: معنای‌کارآفرین هرگز به معنای کسی که دارای مشکلات نیست، نبوده بلکه کارافرین کسی‌است که در بدترین شرایط راه‌حلی پیدا کرده و مشکلات را حل کند و به بهترین نتیجه دست یابد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: کارافرینی امری خطیر است که باید گسترش یابد و به همین منظور برای پرورش کارافرینان 800 مرکز کاریابی داخلی و 80 مرکز کاریابی بین‌المللی در کشور فعال هستند.

طائی ادامه داد: توسعه کارآفرینی رویدادی است که در صورت دست به دست هم دادن بازیگران اقتصادی و اجتماعی ممکن می‎شود و بازیگران صحنه ایجاد اشتغال و کارآفرینی، خانواده‌ها، بنگاه‌های دولتی و خصوصی و کارگزاران هستند.

وی بیان کرد: یکی از مسیرهای توسعه اقتصادی توجه به بنگاه‌ها و کسب‌وکارهای کوچک است چراکه بسیاری از کارآفرینان موفق کار خود را از مشاغل کوچک وخانگی آغاز کرده‌اند، کارآفرین موفق کسی است که با شناخت امکانات، ابزار و اختیارات، هنر کار کردن و خلق ارزش در یکی از زمینه‌های اقتصادی را به دست آورد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان داشت: در جریان شکوفایی اقتصاد 7 جریان از جمله آموزش و مهارت، سرمایه‌گذاری، رشدو تولید، محیط مناسب کسب و کار، زیرساخت‌های مساعد برای سرمایه‌گذاری، وجود تقاضا و بازار، فرهنگ مناسب و بهره‌وری نیروی کار و نظام اداری تسهیل‌گر و کارآمد بیشترین نقش را دارند.

طائی افزود: باید نظام اداری برای تحول‌آفرینی در شکوفایی اقتصاد کشور کارآمد و تسهیل کننده باشند و این مهم باید همواره جاری باشد چراکه در این صورت دولت نقش خود را در این راستا به درستی انجام نداده است.

وی تصریح کرد: متنوع‌سازی شیوه تامین مالی‌کارآفرینی، توانمندسازی فن‌آفرینان از طریق آموزش‌های ترکیبی‌تخصصی کارآفرینی، ایجاد 133 مرکز مشاوره در زمینه اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی در استان‌های کشور، ایجاد و راه‌اندازی سامانه ملی مشاغل ایران از جمله برنامه‌های توسعه کارآفرینی است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان داشت: طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی جامع کارآفرینی براساس استانداردهای بین‌المللی و تدوین برنامه "توانمندسازی اشتغال‌پذیری و کارآفرینی دانشجویان" تحت عنوان "تاک دانش" از دیگر برنامه‌های توسعه کارآفرینی است.

طائی بااشاره به طرح تاک‌دانش گفت: هدف از اجرای این طرح، دانش ترویج و توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی در دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌های‌کارآفرینی دانشجوئی، ایجادمراکز خدمات‌شغلی در همه دانشگاه‎ها، آشنایی با انواع الگوهای جستجوی شغلی و کاریابی از مهمترین اقدام‌های مطرح شده در الگوی تاک دانش است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده