ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دبیر ستاد انتخابات: قرارداد تولید صندوق های شفاف اخذ رای بسته شد

دبیر ستاد انتخابات: قرارداد تولید صندوق های شفاف اخذ رای بسته شد

ایرنا/ دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به تایید صندوق های شفاف اخذ رای توسط شورای نگهبان مزایده برای ساخت این صندوق ها توسط ستاد انتخابات کشور برگزار و قرارداد بسته شده است.

علی پورعلی مطلق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: با توجه به اینکه برای طراحی صندوق های شفاف اخذ رای براساس اصل 62 قانون اساسی اقدام شده بود، این صندوق ها به تایید شورای نگهبان نیز رسید.

وی ادامه داد: برای صندوق های اخذ رای صندوقی را انتخاب کردیم که هم شفاف باشد و هم رای مردم دیده نشود.
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: صندوق های شفاف اخذ رای به تعداد مورد نیاز و براساس اعلام هیات هایی اجرایی تهیه و در اختیار ستاد انتخابات استان ها قرار خواهد گرفت.
پورعلی مطلق اظهارداشت: پنجمین همایش منطقه ای آموزش عوامل اجرایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری در شهر ساری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این همایش منطقه ای با حضور اعضای ستاد انتخابات کشور و عوامل اجرایی برگزار کننده انتخابات از استان های مازندران، سمنان و گلستان برگزار می شود.
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: آموزش عوامل اجرایی انتخابات مهمترین بخش کار ما محسوب می شود چرا که هرچقدر بتوانیم عوامل اجرایی را با قانون آشنا کنیم انتخابات قانومند و سالم تر برگزار می شود.
پورعلی مطلق افزود: در این همایش دو روزه عوامل اجرایی آموزش های لازم در زمینه حفاظت از صندوق های اخذ رای، امور مالی و پشتیبانی، امنیت، امور حقوقی، مسئولیت هیات های اجرایی، نحوه رای گیری، اجرای قانون انتخابات و شمارش آرا فرا می گیرند.
به گزارش ایرنا، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود.
نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از 26 آذرماه و از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از 28 آذرماه 1394 به مدت هفت روز در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری های مرکز حوزه های انتخابیه مجلس انجام می شود.

براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است انتخابات سال جاری در 9 کلانشهر به صورت تمام الکترونیکی برگزار شود که در حال حاضر رایزنی ها بین ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان برای تایید نهایی دستگاه اخذ رای الکترونیکی ادامه دارد.

این انتخابات توسط 960 هزار نفر عامل اجرایی برگزار می شود که در حال حاضر براساس جدول زمان بندی انتخابات، آموزش این افراد در استان های مختلف آغاز شده است.
همایش های منطقه ای آموزش عوامل اجرایی برگزار کننده انتخابات آینده در11 منطقه برگزار می شود که این 11 منطقه شامل استان های چهارمحال بختیاری، گیلان، آذربایجان شرقی،کرمانشاه ،مازندران، همدان، خراسان رضوی، کرمان، فارس، خوزستان و تهران است.
تاکنون همایش منطقه ای به میزبانی استان های چهارمحال بختیاری، گیلان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه برگزار شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده