ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک سیمرغ از شانه مستندسازان پرید

یک سیمرغ از شانه مستندسازان پرید

مهر/ امسال جشنواره فیلم فجر در بخش «سینما حقیقت» جایزه پژوهش و متن را حذف کرده و یک سیمرغ کمتر از سال گذشته در این بخش اهدا خواهد شد.
با نگاهی به فراخوان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر می توان متوجه این نکته شد که امسال برخلاف سال گذشته در بخش «سینماحقیقت» که به فیلم های مستند اختصاص دارد تنها دو سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی اهدا می شود و همچنین جایزه ویژه هیات داوران برای بهترین دستاورد فنی یا هنری نیز درنظر گرفته شده است.
سال گذشته در همین بخش جایزه بهترین پژوهش و متن نیز اهدا می شد که امسال این بخش حذف شده است و این تصمیم در حالی گرفته شده که بخش پژوهش را در سینمای مستند اصلی انکارپذیر می دانند و یکی از مبانی قضاوت درباره مستندها بخش پژوهشی آنها است.
و اما امسال طبق فراخوان یک تغییر هم در شرط پذیرش آثار اتفاق افتاده و آن این است که سال گذشته مستندهای بالای ۶۰ دقیقه به جشنواره راه می یافتند ولی امسال اعلام شد مدت زمان آثار باید بیش از ۷۰ دقیقه باشد که این امر حتی باعث شده برخی مستندسازان زمانی به آثارشان اضافه کنند و حتی برخی از آثار انتخاب شده برای فجر از نسخه جشنواره «سینماحقیقت» بلندتر هستند.
سال گذشته سیمرغ بلورین بهترین پژوهش و متن به محمد علی شعبانی برای فیلم «سمفونی استیضاح» اهدا شد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده