ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین خبرها از داوری انیمیشن در فجر امکان رقابت نهایی بین ۲ فیلم

 آخرین خبرها از داوری انیمیشن در فجر/ امکان رقابت نهایی بین ۲ فیلم

مهر/با نزدیک شدن به زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر جزئیاتی از داوری انیمیشن های متقاضی این رویداد سینمایی مشخص شد.
امسال و در سی و چهارمین دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر تعداد فیلم های انیمیشن متقضای حضور در این رقابت به اندازه ای است که محمد حیدری دبیر جشنواره به فکر افتاد تا بخش ویژه ای برای انیمیشن ها در نظر بگیرد.
تصمیم دبیر جشنواره فجر مورد استقبال انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) و همچنین جامعه انیمیشن و حتی دبیر جشنواره پویانمایی قرار گرفت و این روزها جامعه انیمیشن منتظر مشخص شدن جزئیات این حضور است.
طبق آخرین اطلاعات خبرنگار مهر، قرار است از بین ۷ انیمیشنی که فرم حضور در جشنواره را پر کرده اند، ۲ اثر که بالاترین کیفیت را دارند به رقابت نهایی راه یابند و البته این امکان وجود دارد که یک فیلم دیگر هم به این بخش از رقابت اضافه شود که این مساله به نظر هیات داوران بستگی دارد که کیفیت اثر سوم را هم مورد تایید قرار دهند یا خیر.
از آنجا که بخش انتخاب و داوری انیمیشن در این دوره از جشنواره به آسیفا سپرده شده است باید دید در جلسه ای که به زودی دبیر جشنواره با اعضایی از این انجمن که کار بررسی انیمیشن های متقاضی فجر را برعهده دارند، برگزار می کند چه تصمیم هایی گرفته می شود.
آنچه مسلم است یک سیمرغ به بهترین فیلم انیمیشن در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر درصورت تایید هیات داوران مبنی بر کیفیت قابل قبول اثر، تعلق خواهد گرفت.
همچنین این موضوع در دست بررسی است که آیا بخش های فیلمنامه، صدا، موسیقی و ... انیمیشن ها نیز مورد قضاوت مستقل قرار گیرد یا خیر و همچنین آیا این امکان وجود دارد که این موضوعات در همان بخش سودای سیمرغ مورد بررسی قرار گیرند و در نهایت در همان بخش به رقابت بپردازند.
انیمیشن های «فهرست مقدس» با نام قبلی بازگشت، «ناسور»، «آیه‌های بی قراری»، «در مسیر باران»، «بازمانده»، «قلب خورشید» و «نبرد خلیج فارس ۲» از جمله متقاضیان شرکت در این دوره از جشنواره هستند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X