ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تمدن سازی، مهمترین نقش زنان در جامعه

تمدن سازی، مهمترین نقش زنان در جامعه

دانا/ عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: حضرت زهرا(س )کلید تشیع میباشد و الگوهای فاطمی ، الگوهای انسان ساز است و ما با ید همه ی تلاشمان در این جهت باشد که الگوهای خود را فاطمی نماییم .

زنان در جوامع نقش به سزایی را میتوانند به خودی خود در تغییر سرنوشت یک ملت ایفا نمایند در اعتدال و یا فرو پاشی ملتها از زمانهای بسیار دور ، وجود یک زن به چشم میخورده که بی تاثیر در سرنوشت ملتها نبوده است. زنانی که خود انسان سازند و در تربیت فرزندانیکه آینده ساز میباشند ،فراز و فرودهایی را ایجاد مینمایند تا در آینده ی ملتی ، خود را سهیم نمایند.
سیده مژگان سخایی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص نقش زن در جامعه بیان کرد: نقش و جایگاه زنان در جامعه ، بسیار مهم و سرنوشت ساز است که اگر عمیق بدانند و عمیق عمل کنند ، نقش به سزایی در شکوفایی جامعه خواهند داشت .
وی افزود : ایجاد آرامش در خانواده ، تمدن سازی ، و پرورش جوانان پاک و مخلص از مهمترین وظایف یک زن فرهیخته میباشد که در راس همه ی اینها ، حیا ی زن میباشد به طوری که حضرت علی ع میفرمایند: کلید هر خیری حیا است .

سیده مژگان سخایی افزود: پوشش دینی، درونی سازی دین است که با حیا و عفت زن در جامعه کامل میشود و اثر گزاری آن بیشتر شده ودر مسیر رشد و تعالی قرار میگیرد و در این راستا ، سوء استفاده کردن از جنس زن کاهش یافته و به صفر میرساند.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س )کلید تشیع میباشد و الگوهای فاطمی ، الگوهای انسان ساز است و ما با ید همه ی تلاشمان در این جهت باشد که الگوهای خود را فاطمی نماییم .

این زن فرهیخته بیان داشت: بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) حیای مجسم بودند و در نحوه ی صحبت کردن ، رعایت ادب ، تعامل اجتماعی ، سلوک ، راه رفتن و … بی همتا بودند و حرف اول را میزدن و در مقام مادر و نمونه ی یک زن کامل و فرهیخته ،کلید حیای کامل را در دست داشتند .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X