تمدن سازی، مهمترین نقش زنان در جامعه

تمدن سازی، مهمترین نقش زنان در جامعه

دانا/ عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: حضرت زهرا(س )کلید تشیع میباشد و الگوهای فاطمی ، الگوهای انسان ساز است و ما با ید همه ی تلاشمان در این جهت باشد که الگوهای خود را فاطمی نماییم .

زنان در جوامع نقش به سزایی را میتوانند به خودی خود در تغییر سرنوشت یک ملت ایفا نمایند در اعتدال و یا فرو پاشی ملتها از زمانهای بسیار دور ، وجود یک زن به چشم میخورده که بی تاثیر در سرنوشت ملتها نبوده است. زنانی که خود انسان سازند و در تربیت فرزندانیکه آینده ساز میباشند ،فراز و فرودهایی را ایجاد مینمایند تا در آینده ی ملتی ، خود را سهیم نمایند.
سیده مژگان سخایی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص نقش زن در جامعه بیان کرد: نقش و جایگاه زنان در جامعه ، بسیار مهم و سرنوشت ساز است که اگر عمیق بدانند و عمیق عمل کنند ، نقش به سزایی در شکوفایی جامعه خواهند داشت .
وی افزود : ایجاد آرامش در خانواده ، تمدن سازی ، و پرورش جوانان پاک و مخلص از مهمترین وظایف یک زن فرهیخته میباشد که در راس همه ی اینها ، حیا ی زن میباشد به طوری که حضرت علی ع میفرمایند: کلید هر خیری حیا است .

سیده مژگان سخایی افزود: پوشش دینی، درونی سازی دین است که با حیا و عفت زن در جامعه کامل میشود و اثر گزاری آن بیشتر شده ودر مسیر رشد و تعالی قرار میگیرد و در این راستا ، سوء استفاده کردن از جنس زن کاهش یافته و به صفر میرساند.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س )کلید تشیع میباشد و الگوهای فاطمی ، الگوهای انسان ساز است و ما با ید همه ی تلاشمان در این جهت باشد که الگوهای خود را فاطمی نماییم .

این زن فرهیخته بیان داشت: بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) حیای مجسم بودند و در نحوه ی صحبت کردن ، رعایت ادب ، تعامل اجتماعی ، سلوک ، راه رفتن و … بی همتا بودند و حرف اول را میزدن و در مقام مادر و نمونه ی یک زن کامل و فرهیخته ،کلید حیای کامل را در دست داشتند .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمدن سازی، مهمترین نقش زنان در جامعه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X